В Україні стартував громадський моніторинг судових процесів

11914812 жовтня, в Україні розпочався моніторинг діяльності судів всіх інстанцій в усіх регіонах держави під егідою проекту «Відкритий Суд». До участі запрошуються всі громадяни, незалежно від юридичної освіти.

Як пояснили “ЗіБ” у “Відкритому суді”, специфікою проекту є публічний моніторинг судових процесів, який передбачає відеофіксацію судових засідань у цивільних, кримінальних, адміністративних та господарських справах. Відеозаписи судових засідань розміщуються на сайті проекту, на каналі YouTube «Відкритий Суд» та в соціальних мережах.

Проект передбачає створення відеодосьє на кожного суддю, прокурора, недобросовісного адвоката, викриваючи непрофесійність, завідомо незаконні дії та корупцію в судах на шкоду інтересам держави та кожної людини.

Реалізація ініціативи стала можливою з 28 березня 2015 - з набуттям чинності новим Законом України

«Про забезпечення права на справедливий суд», яким гарантовано можливість проведення відеозапису судових засідань без отримання дозволу суду.

Таким чином з 12 жовтня до 30 листопада кожен громадянин може зареєструватися на сайті courtreporter.com.ua, провести відеозйомку судового засідання у будь-якій справі та отримати нагороди за свою громадську позицію.

Нагородження учасників відбудеться 14 грудня 2015 року в  палаці Верховного Суду України.