Компанії віце-мера Одеси, які були помічені у тендерних змовах, оштрафували на 800 тисяч

фірмиФірми віце-мера Одеси В'ячеслава Шандрика, які брали участь у змові при проведенні тендерів, оштрафували майже на 800 тис грн., а також усунули на три роки від участі в конкурсних торгах.

Як повідомляє видання «368.media», рішенням Антимонопольного комітету оштрафовані дві фірми - ТОВ «Софора Південь» (159,9 тис грн.) і ТОВ «ВКФ« Квадрат »(634,5 тис). Дані фірми викрили в тому, що вони порушили законодавство при проведенні тендеру на будівництво дитячого садка в Кароліно-Бугазі Овідіопольського району.

Тендер в 2012 році проводив департамент капбудівництва Одеської ОДА в період губернаторства Едуарда Матвійчука в рамках т.зв. «Народного бюджету». У ньому брали участь три компанії - ТОВ «Агросервіс», ТОВ «Софора Південь» і ТОВ «ВКФ« Квадрат ». Першу фірму не допустили до конкурсу через «проблем» з документацією. Таким чином, тендер розіграли дві фірми. Перша запропонувала свої послуги за 19,5 млн грн., а друга -  за 19,35 млн грн.

Як виявилося, обидві компанії подали конкурсної комісії ідентичні документи. Наприклад, довідки про наявність обладнання, де у двох фірм виявилися однакові машини і прилади, марки виготовлювача і терміни експлуатації, права власності та однакову адресу виробничої бази - вул. 25-ї Чапаєвської дивізії. Однак це з'ясувалося в ході розслідування, яке пройшло вже в 2014 році.

Крім цього, керівництво ТОВ «ВКФ« Квадрат »примудрилося допустити розтрату при покупці матеріалів для будівництва дитсадка на 72 тис грн. Крім того, за порушення термінів будівництва їм нарахували 146,8 тис грн. пені, яку фірма не відшкодувала.

Раніше ЗМІ вже неодноразово писали, що обидві фірми зареєстровані на подільників віце-мера Одеси В'ячеслава Шандрика. Зокрема, дані компанії вже були оштрафовані за змову при проведенні тендеру з реконструкції табору «Чайка», що належить ОНПУ. Міліція почала кримінальне провадження, що не завадило керівництву ВНЗ укласти ще один договір на 1,65 млн грн.