Кабмін повернув газорозподільні мережі у власність “Нафтогазу”

Уряд вніс зміни до своєї ж постанови від 20 серпня 2012 року, яка передавала облгазам у безоплатне оперативне управління розподільні мережі.

Кабмін повернув газорозподільні мережі у власність "Нафтогазу" / Фото УНІАН

Кабмін повернув газорозподільні мережі у власність "Нафтогазу" / Фото УНІАН

Кабінет міністрів повернув у власність найбільшого енергетичного держхолдингу України "Нафтогаз" розподільчі мережі обласних газорозподільних компаній, більша частина яких контролюється українським бізнесменом Дмитром Фірташем.

Відповідне рішення закріплено в урядовій постанові від 30 вересня 2015 року, - повідомляє УНІАН.

Згідно з документом, Кабмін вніс зміни до своєї ж постанови від 20 серпня 2012 року, якою передавалися облгазам у безоплатне оперативне управління розподільні мережі.

Також Кабмін вніс зміни до своєї постанови від 25 травня 1998 року, якою розподільні газопроводи були виключені з переліку майна, що перебуває у користуванні НАК "Нафтогаз України".

Як раніше повідомляв УНІАН, у лютому 2015 року дочірня компанія Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" - "Газ України" подав позов до Адміністративного суду Києва до Кабінету міністрів з вимогою скасувати постанову №770 від 2012 року, в якій, на думку компанії, "абсолютно неправомірно облгазам були передані у безоплатне оперативне управління мережі, в які облгази не вклали нічого".

Довідка УНІАН. Структури бізнесмена Дмитра Фірташа, за даними ЗМІ, контролюють більше 70% українських облгазів, а також більше половини вітчизняних хімічних підприємств.