У Луцьку підозрюють, що керівник водоканалу привласнив майже 2 мільйони

луцькКерівник «Луцькводоканалу» обікрав підприємство на 1,7 мільйона. Ці гроші, отримані від держави, підприємство нібито сплатило за послуги, які надані не були. Договори з київськими фірмами укладав, власне, очільник КП Іван Корчук, - пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Гроші «Луцькводоканалу» були виділені державою у 2014 році, аби той не став банкрутом. Утім більше 1,7 мільйона отриманих коштів, очевидно, осіли в приватних кишенях.

Зауважимо, директором «Луцькводоканалу» Корчука одноосібно перепризначав міський голова Микола Романюк.

Як з’ясувалося, комунальним підприємством «Луцькводоканал» (директор Корчук Іван Миколайович) згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2014 р. №30 отримано з державного бюджету відшкодування заборгованості з різниці в тарифах на суму понад 30 мільйонів гривень.

Утім у той час, коли держава виділила кошти для того, щоб КП «Луцькводоканал» не став банкрутом, його керівник Іван Корчук спільно з окремими особами вирішили на цьому збагатитися.

Як стало відомо від працівників КП «Луцькводоканал», в 2014 році директор підприємства Корчук І.М. уклав 2 договори доручення з ПП «Велідіт», ТОВ «Аквагруп». Вказані підприємства мали надати послуги з пошуку та підписання договорів взаєморозрахунків по відшкодуванню заборгованості за спожиту електроенергію перед ПАТ «Волиньобленерго» на виконання постанови Кабміну № 30 від 29.01.2014.

Однак в штатному розписі КП «Луцькводоканал» є юридичний відділ, який представляє інтереси підприємства. Перелік суб’єктів, які мають проводити взаєморозрахунки також визначений у вказаній постанові Кабміну. В той же час вартість послуг ПП «Велідіт», ТОВ «Аквагруп» становить надзвичайно багато, а саме – 10 відсотків від ціни договору.

Статутні фондивказаних підприємствстановлять 3000 та 1000 гривень відповідно. Більше того, ТОВ «Аквагруп» взагалі створювалося для надання послуг для КП «Луцькводоканал» – 16.10.2014 року.

Згідно з вказаними договорами ПП «Велідіт» отримало від КП «Луцьводоканал» в листопаді 2014 року понад 750 тисяч гривень за те, що нібито допомогло підприємству погасити заборгованість перед ПАТ «Волиньобленерго» в сумі 7,7 мільйона гривень. А ТОВ «Аквагруп» отримало у січні 2015 року понад 950 тисяч гривень за «аналогічні послуги». Хоча, за повідомленням працівників КП «Луцькводоканал», юристи підприємства самі виконали всю роботу з пошуку та підписання договорів взаєморозрахунків по відшкодуванню заборгованості за спожиту електроенергію, ходили по інстанціях та носили на підписи договори про організацію взаєморозрахунків з погашення заборгованості перед ПАТ «Волиньобленерго».

Отож, ПП «Велідіт» та ТОВ «Аквагруп» сукупно отримали 1,7 мільйона гривень коштів з державного бюджету від КП «Луцькводоканал» за послуги, яких не надавали.

Діями директора КП «Луцькводоканал» було нанесено збитків державному бюджету на суму 1,7 мільйона гривень, та, очевидно, спільно з іншими особами привласнено ці кошти.