Бізнес біглого екс-міністра Клименка за нової влади зберігає та накопичує свої активи у Києві

Клименко ДПА 300Бізнес, пов'язаний з родиною біглого екс-міністра зборів та доходів часів екс-президента Віктора Януковича Олександра Клименка, продовжує спокійно працювати у Києві і області, та примножує активи. Про йдеться у сюжеті Максима Опанасенко у «Слідство. Інфо».

У братів Клименків, молодшого Олександра та  старшого Антона, який загинув цього року, було кілька компаній, яких об’єднувала назва «Юнісон», спільні логотипи і адреса розташування: Київ, Спортивна площа, 1.

Зокрема, співзасновниками ТОВ «Юнісон сінема» були покійний Антон Клименко разом з дружиною Олександра Клименка Оленою. Ще одним засновником фірми було ТОВ «КУА «Юнісон фінанс», яке нещодавно перейменувалася на КУА «Ексельсіор».

Також Антон Клименко свого часу був директором ТОВ «Юнісон груп». Наступник директором  «Юнісон груп»  стала Яна Чумак – партнер родини Клименків. Вона ж нині є опосередкованим власником акцій «Юнісон банку» разом з співзасновником «Юнісон фінанс» Віктором Циренжаповим, екс-головбухом «Юнісон груп» Оксаною Чепіжко, першим замом «Юнісон груп» Володимиром Рахліним та директоркою однією з Климеківських донецьких фірм групи «Анталекс» Катериною Назимко.  А одним із засновником «Юнісон апартменс» стала Тетяна Гаєва, яка також була одним з засновників «Юнісон груп».

До сфери впливу Олександра Клименка відноситься юридична фірма «Пров груп», створена колишнім підлеглим екс-міністра Владиславом Кочкаровим. У розділі «Наші клієнти» на сайті «Пров груп» вказані «Юнісони» та медіа холдинг «Вести»,  який теж пов’язують з Клименком.

«Юнісони»  володіють багатьма нерухомими об’єктами  в Києві. Зокрема, «Юнісон фінанси» належить 16 квартир у ЖК «Новопечерські липки» на Драгомирова і квартири на бульварі Шевченка, 27. «Юнісон апартменс», яка нещодавно змінила назву на «Київ сіті апартменс», належать квартири на Драгомирова та Січових стрільців, 70а. На Драгомирова 20а квартири мають і згадані люди  Клименків - Чумак і Чепіжко. Обидві жінки оформили житло 25 вересня 2015 року у одного нотаріуса.

Крім того, «Юнісон фінанс» володіє землею в елітному котеджному містечку «Клим», що в 9 км від Києва. Там знаходиться недобудована база відпочинку. Більша частина землі під нею – у власності підприємства,  менша – в оренді. Орендна плата за 0,20 га складає всього 15 тис грн. на рік.

Клименко має відношення ще до однієї бази відпочинку, яка знаходиться на березі Дніпра у Переяслав-Хмельницькому районі. Загальна площа землі під базою 9,5 га. 7,9 з них - в оренді фірми ТОВ «Інвестиційна компанія «Терра-інвест», яка передала їх в суборенду компанії «Голдвейн».  Остання має 1,6 га з 9,5 га у власності. Власником «Терра-інвест» є Віктор Медведчук. «Голдвейн» належить співвласнику «Юнісон фінанс» і опосередкованому власникові «Юнісон банку» Віктору Циренжапову. Наразі база оточена від чужого зору парканом та водосховищем. Нещодавно на базі відновилися будівельні роботи.

Як відомо, на Олександра Клименка в Україні завели кримінальну справу. Він знаходиться в розшуку. Втім, екс-міністр заявляє, що хоче повернутися в країну і в українську політику.