Селяни протестували проти того, щоб фірма родича впливового чиновника відібрала у них землю

земля7 жовтня Апеляційний суд Вінницької області відхилив рішення райсуду, згідно з яким селян з Жорнища фактично позбавили права постійного користування землею площею близько 2 тис га. Про це повідомляє «Вінниця. Info».

25 травня 2015 року Немирівський районний суд Вінницької області визнав за ПАТ «Жорнище» право постійного користування земельною ділянкою розміром 3 тис га, з яких приблизно 2 тис га – паї, які  належать мешканцям села Жорнище на підставі права власності.

За словами правозахисника Андрія Бондаренка, суд зміг прийняти таке рішення, бо керівник  підприємства «Жорнище», яке намагалося оформити собі землю, має родинну підтримку в судовій адміністрації.  За інформацією селян, голова правління ПАТ «Жорнище» - двоюрідний брат голови територіального управління державної судової адміністрації в Вiнницькій області Василя Білика.

7 жовтня селяни провели акцію протесту біля апеляційного суду, оскільки побоювалися, що апеляція залишить в силі рішення райсуду. На думку протестувальників, визнавши право постійного користування на цю землю за ПАТ «Жорнище», людям вже ніхто  не буде платити за оренду їх паїв. В той же день стало відомо, що апеляційний суд відхилив рішення райсуду про визнання права постійного користування землею за «Жорнищем».