СБУ вилучила чергову підпільну партію бурштину вартістю понад 1 мільйон гривень

Фото: ogo.ua

Фото: ogo.ua

У Рівненській області мобільна група співробітників Служби безпеки України, представників міліції, прокуратури, ДФС та військової служби правопорядку викрили протиправну діяльність двох скупників бурштину-сирцю. Зловмисники організували його переробку для використання в ювелірних виробах.
Ділки – мешканці Рівненщини – винайняли житло у місті Дубровиця та облаштували його під цех з переробки “сонячного” каменю, який скуповували у місцевих “старателів”, повідомляє прес-центр СБ України. 

За інформацією правоохоронців, вилучено понад 15 кілограмів бурштину-сирцю, ринкова вартість якого становить 620 тисяч гривень, а також понад два кілограми вже обробленого каміння ринковою вартістю майже 20 тисяч доларів США.
Відкрито кримінальне провадження за ст. 198 (придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Довідка “Ні корупції!” У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект Закону України “Про видобування та реалізацію бурштину”.
За це рішення проголосували 234 із 300 народних депутатів. У пояснювальній записці до законопроекту, зокрема, вказується, що прийняття закону суттєво знизить криміногенне напруження в поліських районах Житомирської, Рівненської та Волинської областей, сприятиме скороченню незаконного видобутку бурштину.

В документі також зазначається, що “Україна посідає друге місце в світі за запасами бурштину, який вирізняється найвищим у світі відсотком бурштину ювелірної якості в покладах”.

Один із авторів законопроекту, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Олег Осуховський в ефірі телеканалу “112. Україна” відзначав:
Коли український уряд звертається в МВФ за черговим траншем, там ставлять зустрічні запитання: ви хочете грошей, а вони у вас під ногами лежать. До Китаю нелегально вивезено бурштину на 1 мільярд доларів, а державне підприємство “Бурштин України” дало до бюджету лише 2 мільйони гривень. Якщо б держава врегулювала цей промисел, належно контролювала його, то він давав би суттєвий дохід до бюджету”.

Сергій Штанько, для "Ні корупції!"