Двоє екс-заступників губернатора Донецької області присвоїло 200 мільйонів

ГрошіДвох колишніх заступників Донецької облдержадміністрації підозрюють у привласненні 200 млн гривень. Про це пише «Перша інстанція».

Згідно інформації, що міститься в судових матеріалах, Генпрокуратура веде розслідування за фактом заволодіння заступниками голови Донецької обласної державної адміністрації майном ВАТ «Укргазвидобування» і ВАТ «Укрнафта».

У документах повідомляється, що в 2009-2010 рр. на території семи областей України було викрадено державне майно шляхом реалізації на спеціалізованих аукціонах 12-ти фіктивним підприємствам скрапленого газу, призначеного для потреб населення. Всупереч вимогам законодавства фірми використовували паливо для власних комерційних потреб.

На території Донецької області газ незаконно продавався двом підприємствам: «Укрхарківгазпостачання-2009» і «Донецькпобутскрапгаз».

Статус підозрюваних у кримінальній справі отримали два колишні заступника голови Донецької обласної державної адміністрації, які обіймали цю посаду в період вчинення злочину - з 2010 по 2014 рр. Кримінальне провадження (за ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України) було розпочато 26 березня 2015.

Відповідно до звинувачення, вони обидва «знаючи, що на території Донецької області скраплений газ, придбаний на спеціалізованих аукціонах для потреб населення, має реалізовуватися виключно спеціалізованими підприємствами - ВАТ«Донецькоблгаз», ЗАТ Макіївкагаз»та ПАТ«Маріупольгаз», і володіючи інформацією про реальні обсяги реалізованого населенню скрапленого газу, вони погоджували довідки, що містять свідомо недостовірну інформацію з продажу ТОВ «Укрхарківгазпостачання-2009» скрапленого газу населенню».

За сприяння чиновників «Укрхарківгазпостачання-2009» і «Донецьк-Побутскрапгаз» закуповували скраплений газ за ціною, значно нижче ринкової. Згодом фірми реалізовували паливо на комерційних аукціонах. Різниця між ціною закупівлі і ціною продажу склала більше 200 млн грн.

«Перша інстанція» з'ясувала ім'я одного з них - екс-замгубернатора Валерій Лукашенко.