Депутат Київради від «Солідарності» вимагав від власника АЗС хабар за кожен літр газу

avantajГолова тимчасової комісії Київради з перевірки автозаправних станцій підозрюється у вимаганні великого хабара у власників столичних АЗС. Про це пише «Перша інстанція».

Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження ще 16 липня по фактом вимагання депутатом Київської міськради хабара від власників автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів у Києві (ч. 3 ст. 368 КК України). Грошове заохочення чиновнику мало гарантувати підприємцям безперешкодне функціонування бізнесу.

У хабарництві підозрювали голову тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки діяльності АЗС. Як раніше повідомлялося, на цей пост минулої весни був обраний член фракції «Удар-Солідарність» Віталій Даниленко. Депутат «шляхом проведення перевірок автогазозаправних підприємств Києва із залученням представників контролюючих органів, створив умови, за яких представники зазначених автогазозаправних підприємств змушені надавати йому неправомірну вигоду».

Як це відбувалося, описано в судових матеріалах. Так, 17 липня депутат зустрівся в кафе «Віденські булочки» на вулиці Пушкінській з фінансовим директором ТОВ «Авантаж-7», де повідомив, що для подальшого безперешкодного здійснення підприємницької діяльності йому необхідно передавати винагороду з розрахунку 5 копійок з кожного літра проданого зрідженого газу. А за умови, якщо він зможе пролобіювати подорожчання газу на заправках, сума хабара повинна вирости. За кожні 50 копійок подорожчання він очікував додатково отримувати 10 копійок у свою кишеню.

Кошти мали передавати через посередників в конвертах разом з пояснювальними записками із зазначенням обсягів реалізованого газу у зазначений період. Наприкінці липня посередник від столичного депутата зустрівся у приміщенні Київської торгово-промислової палати з директором «Авантаж-7», який передав першу частину - 41,7 тис грн.

У той же день через декількох посередників гроші дісталися до адресата - столичного депутата. У серпні відбулася наступна «транзакція». Від «Авантаж-7» передали посереднику 116,5 тис. грн та пояснювальну записку із зазначенням обсягів реалізованого газу. Загальна сума отриманого хабара склала 158,2 тис. грн.

5 Серпня депутат був затриманий за підозрою у кримінальному злочині (ч. 3 ст. 368 КК України), а через два дні узятий під варту. Постановою Печерського суду було накладено арешт на майно підозрюваного: автомобіль марки MERCEDES-BENZ VITO 113 CDI 2013.; квартиру (3/4 у спільній частковій власності); будинок і земельну ділянку.