Черкаські митники викрили незаконну схему експорту деревини з області

wood_002

Протягом минулого та цього років кілька підприємств експортували з території Черкащини 140 тонн лісоматеріалу. При цьому спритники використовували фіктивні документи. Про це повідомили у Черкаській митниці. Деревина сумнівного походження потрапила до Туреччини та країн Євросоюзу.

Як зазначають митники, обов’язковою підставою для митного оформлення лісоматеріалів на експорт є сертифікат про походження сировини та виготовлених з неї пиломатеріалів. Ці документи видають обласні управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України. Щоб отримати сертифікати, потрібна інформація про придбання деревини на території України в інших лісгоспів або підприємців.

Євген Сафонов, заступник начальника Черкаської митниці: « На підставі отриманих відповідей лісових господарств України та суб’єктів підприємницької діяльності встановлено, що протягом 2014-2015 рр. з області за підробленими товарно-транспортними накладними експортовано 6 партій деревини загальною вагою майже 140 тон. За цими фактами Черкаська митниця склала 6 протоколів про порушення митних правил. Соснівський районний суд вже виніс постанови про визнання винним директора Житомирського товариства з обмеженою відповідальністю «НІКА ТРАНС» та оштрафував його на суму в понад 200 тис.грн»

Інші протоколи на суму майже півмільйона гривень, кажуть митники, найближчим часом розглянуть у суді.

Незаконний експорт деревини має кримінальні ознаки, тому усі матеріали також скеровано до обласної прокуратури, повідомив Євген Сафонов. Триває слідство.

За даними Черкаської митниці, такі ж схеми незаконного експорту дерева виявили і в інших областях України.

Олексій Морев, начальник управління Черкаської митниці: «Після того, як ми направляли запити до інших митниць, аналогічні справи порушили Житомирська та Івано-Франківська митниці. Зокрема, на Житомирщині, суб’єкт, який здійснював діяльність у зоні Черкаської митниці, також працював аналогічно на Житомирські митниці. За нашими матеріалами складено 7 протоколів про порушення митних правил».

Мирослава Станкевич, для "Ні корупції!"