У державну власність повернуто землі Національного парку

Park 1Генеральна прокуратура України повернула до державної власності земельні ділянки загальнодержавного природно-заповідного фонду Національного природного парку «Голосіївський». 

Як повідомляється на сайті ГПУ, за результатами прокурорських перевірок виявлені земельні ділянки лісогосподарського призначення, надані громадянам у приватну власність для будівництва та обслуговування житлових будинків, будівель і споруд на підставі рішення Коцюбинської селищної ради Київської області у 2010 році.

Водночас указані рішення прийнято з перевищенням наданих законодавством повноважень, зазначені землі розташовані за межами селища, їх не вилучено з користування постійного користувача – комунального підприємства лісопаркового господарства, не проведено обов’язкової державної експертизи проектів землеустрою щодо відведення цих земельних ділянок тощо.

Рішеннями районного суду за позовами прокурора визнано недійсними розпорядчі акти селищної ради та видані на їх підставі державні акти на право приватної власності на землю.

Проте вказані судові рішення апеляційною та касаційною інстанціями скасовано, а в задоволенні позовних вимог прокурора відмовлено.

Переглядаючи справи за позовами прокурора з цього питання, погодившись з доводами Генеральної прокуратури України, Верховний Суд України 30.09.2015 скасував дві незаконні ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та направив одну справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції, а в іншій залишив у силі рішення першої інстанції.

Слід зазначити, що спірні земельні ділянки лісового фонду є особливо цінними і Указом Президента України у березні 2015 року їх віднесено до об’єктів загальнодержавного природно-заповідного фонду Національного природного парку «Голосіївський».