“Не обіцяю, що рішення суду з’являться уже цього року”

Фото: Голос України

Фото: Голос України

Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник запевняє, що очолювана ним структура розпочне свою роботу з ревізії дій чинної влади. Однак очільник НАБ не обіцяє ні швидких результатів розслідувань, ні публічних досудових затримань корупціонерів.  Про це Ситник сказав в інтерв"ю Голосу України

"На мій погляд, суспільство вже втомилося від гучних затримань, які потім нічим не закінчуються. Я маю великий досвід розслідування кримінальних проваджень, і якщо справа складна, то між моментом гучного затримання і до набрання чинності обвинувальним вироком суду може пройти дуже тривалий проміжок часу.

Гучні показові затримання починають дратувати, оскільки суспільство очікує результатів у вигляді повернення до бюджету корупційних коштів і справедливого покарання за скоєння корупційних злочинів. Президент України також наголошує на тому, що потрібно відмовитися від практики піару на порушених кримінальних провадженнях і орієнтуватися не на кількість затриманих, а на кінцевий результат. Але, на жаль, відсоток справ, які до цього часу закінчилися вироком суду, -- дуже незадовільний.

Затримання проводитимуться у рамках кримінально-процесуального законодавства, без усякого піару та шоу, оскільки для нас пріоритет -- це рішення суду. Не хочу бути популістом і обіцяти, що рішення суду з'являться уже цього року. Оскільки є передбачена законом процедура, яка має бути витримана, щоб не виникало сумнівів у законності проведення розслідування, а права людини та громадянина були обов'язково дотримані. Це стосується судових рішень не тільки в Україні, а й в інших державах. Скажімо, в Румунії деякі корупційні справи слухаються по п'ять, а то й більше років. Я розумію, що суспільство жадає крові, але якщо діяти у неправовий спосіб, то буде якась певна перемога, але не остаточний результат, до якого ми всі прагнемо".