Суд виправдав керівників держпідприємства Мінагрополітики, звинувачених у мільйонних розкраданнях

судСолом'янський суд Києва виправдав двох колишніх директорів держпідприємства «Центральна державна лабораторія ветеринарної медицини», які, на думку слідства, завдали збитків держбюджету на кілька мільйонів гривень, пише «Перша інстанція».

Як випливає з судових матеріалів, звинувачення в корупції висунуті двом колишнім екс-керівникам «Центральної держлабораторії ветеринарної медицини» при Мінагрополітики (пізніше перейменована в Науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи): Артуру Абрамову (керував ДП в 2006 - 2 008 рр.) і його наступнику Олександру Малімон (+2008 - 2009 рр.).

Абрамов зараз є власником і президентом Асоціації «Євролаб Україна», а Малімон керує держлабораторію в Дніпропетровській області.

Згідно з обвинувальним актом, переданому в Солом'янський суд Києва, колишній керівник «Центральної держлабораторії ветеринарної медицини» Артур Абрамов підозрювався в розтраті держкоштів в особливо великих розмірах при проведеніітендерних закупівель.

Як сказано в матеріалах кримінальної справи, в 2006 році «він створив і очолив стійку організовану групу, до складу якої увійшли перший заступник директора, головний бухгалтер, директор компанії «Хімлаборреактив», завідувач аптекою відділу забезпечення ремонту лабораторного обладнання та спеціального транспорту ДП «Центральна державна лабораторія ветеринарної медицини».

Перший епізод пов'язаний з проведенням закупівель обладнання і предметів для переоснащення центру пріонних інфекцій і грипу птиці 8,5 млн грн.

Восени 2006 року Абрамов, як відзначають слідчі, надав секретарю тендерного комітету вказівку - призначити переможцем тендеру фірму «Хімлаборреактив».

У конкурсі брали участь також ЗАТ «Макрохім» і ТОВ «Граса». Засновником останньої був директор держпідприємства і цей факт, «полегшив виконання організованою групою плану злочинних дій спрямованих на заволодіння коштами ДП.

Ціна пропозиції ЗАТ «Макрохім» становила 6,3 млн грн., «Хімлаборреактив» - 6,35 млн грн, «Граса» - 5,14 млн грн.

Для перемоги «Хімлаборреактіва» керівник держпідприємства дав вказівку підлеглим «виявити нібито арифметичну помилку в ціні тендерної пропозиції останньої, якої насправді не було». Суму на меньшу. Таким чином, більш дешеву пропозицію ЗАТ «Макрохім», заявлену ​​на початку конкурсу, було «перебито». А «Хімлаборреактив» став переможцем.

Згодом «Хімлаборреактив» поставив товар лише на 2,6 млн грн. Решту суми подільники перерахували фіктивним структурам.

Крім того, колишній директор держпідприємства звинувачується у заволодінні бюджетнімі грошима при закупівлі послуг з реконструкції лабораторного корпусу (віварію).

Переможцем тендерних торгів була визнана компанія «АНД», яка зобов'язалася виконати роботи на 10,5 млн. грн.  За висновком слідчих, директор фірми за змовою з керівником держпідприємства навмисне спотворював обсяги виконаних робіт.

У жовтні 2008 року Абрамова звільнили з посади за грубе порушення законодавства (неефективне використання бюджетних коштів).

Його естафету перейняв перший заступник - Олександр Малімон, якого призначили в. о. керівника. Він, як стверджують у прокуратурі, також ставив підписи під документами, що засвідчують приймання робіт від «АНД», які насправді не виконувалися.

У результаті державі було завдано збитків на мільйон гривень. Крім того, директора Малімон звинувачують ще в одному злочині. У грудні 2008 року він доручив терміново придбати тест-системи та хімічні реактиви на 25 млн гривень.

Згідно з обвинувальним актом, керівник одноосібно вибрав компанію-постачальника: «Дан-Прі». А своїм підлеглим дав вказівку підготувати документи про те, що тендерний комітет напередодні обрав процедуру закупівлі в одного учасника.

При цьому він достовірно знав, що ринкова вартість зазначених тест-систем та реактивів у конкурентів (ТОВ «С. І.» та ПП «Біола», що поставляли в 2008 році лабораторію цей товар), в 20 разів менше, ніж у «Дан - прі ».

Обвинувачені на судових засіданнях у листопаді 2013 року і липні 2014 свою провину не визнали.

У серпні 2015 року, Солом'янський суд Києва, «дослідивши докази у справі, надані органом досудового слідства, і докази, здобуті в ході судового слідства, вислухавши показання підсудних та свідків, оголосивши показання свідків», прийшов до висновку, що обвинувачення не знайшли свого підтвердження .

Всі учасники «злочинної групи», як називали їх слідчі, були виправдані.