На рекламі проекту Каськіва вкрали 10 мільйонів

kaskivНа рекламуванні нацпроектів Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України в 2012 - 2013 рр. викрадено понад 10 млн грн. Про це пише «Перша інстанція».

Як випливає з судових документів, Генпрокуратура веде розслідування відносно посадових осіб Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (Держінвестпроект) і ТОВ «Глорія» за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.

Три роки тому Держінвестпроект, яким на той момент керував Владислав Каськів, уклав з ТОВ «Глорія» договір про закупівлю послуг з розміщення реклами у вітчизняних ЗМІ та Інтернеті на 9,95 млн грн. (для формування позитивного інвестиційного іміджу України). У 2015 році слідство встановило, що виділена сума була на 6,5 млн грн. більше, ніж передбачав держбюджет.

Мало того, «Глорія» протягом жовтня-грудня 2012 року та серпня - листопада 2013 для формування витрат при виконанні договорів, укладених з Держінвестпроектом, використовувала документи, оформлені фіктивними підприємствами. На думку прокуратури, є всі ознаки розкрадання бюджетних коштів, отриманих від Держінвестпроекту - у розмірі 10,29 млн грн.

Власником київської фірми «Глорія» є Микола Грабовський. Як писали «Наші гроші», попереднім власником компанії був Олександр Серватовіч, який балотувався в парламент 9 років тому від партії Каськіва «Пора».

Рекламні засоби Держінвестпроектом виділялися на медіа-кампанію нацпроекта «Відкритий світ» для інформування потенційних інвесторів про умови реалізації проекту.

Слідство для з'ясування обставин злочину просило суд дати доступ до договорів, на основі яких Державне агентство з інвестицій та управління нацпроектами уклало контракти з «Глорією». Зазначена документація знаходиться на зберіганні в «Українській Архівної компанії - Архів». Суд задовольнив клопотання ГПУ про доступ до її документам.

Нагадаємо, МВС сьогодні розслідує довгий список злочинів на два мільярди гривень, пов'язаних з діяльністю Держагентства по інвестиційним проектам. У Головному слідчому управлінні міністерства встановили, що для реалізації низки масштабних нацпроектів Держінвестпроект в 2012-2013 рр. надав кредити, інвестиції і поповнення статутного капіталу ряду підприємств з термінами договорів на 10-15 років.

Проте далі фінансування справа не пішла.