Колишня фірма закарпатського «регіонала» збирається будуватися в Голосіївському парку Києва

By4okПредставники ТОВ «Авеста-буд» планують вирубати 2,6 га лісу в урочищі Бичок, яке належить до Голосіївського національного природного парку і охороняється законодавством. Про це повідомляє Національний екологічний центр України.

«Авеста-буд» отримало право  користуватися заповідною земельною у 2009 році, згідно з рішенням Київради. Прокуратура намагалася оскаржити його, але суди, включаючи і Вищий госпсуд України, програла.

За інформацією активіста національного екоцентру Олександра Соколенка, зараз дерева в урочищі Бичок вже помічені лісорубними мітками. Парк може втратити унікальний лісовий масив.

НЕЦУ звернувся до органів прокуратури та міської влади з вимогою вжити всі необхідні заходи для збереження заповідного лісу та покарання осіб, причетних  до можливого пошкодження об’єкту природно-заповідного фонду.

За інформацією "Ні корупції!", у 2010 році Київрада і ТОВ «Авеста-Буд» уклали договір оренди земельної ділянки розміром 2,6495 га, на Столичному шосе (урочище Бичок) у Голосіївському районі Києва. Грошова оцінка землі становила 8,44 млн грн. Договір було укладено на 10 років. Ділянка була виділена фірмі для будівництва офісних комплексів з готелями, закладами громадського харчування, приміщеннями торгівельно-розважального призначення і паркінгами, салонів з продажу автомобілів і їх технічного обслуговування зі створенням та благоустроєм парків відпочинку, скверів, дитячих майданчиків, із подальшими їх експлуатацією та обслуговуванням.

Після цього прокуратура намагалася у суді визнати недійсним договір оренди, вказуючи на порушення екологічного законодавства. Спочатку Окружний адмінсуд погодився з аргументами прокуратури, втім у 2012 році Київський апеляційний адмінсуд скасував постанову Окружного адмінсуду і визнав рішення Київради правомірним та чинним.

Апеляційний суд прийняв доводи ТОВ «Авеста-Буд», яке вказало на «невірне посилання на витяг з Державного земельного кадастру станом на 14.06.2011», згідно з яким виділена ділянка знаходиться у межах національного парку. Фірма заявила, що ці відомості були внесені до кадастру вже після укладення договору оренди. При цьому, відповідно до указу президента земельні ділянки включаються до складу парку без вилучення у користувачів.

Суд повідомив також про отримання копії плану парку «Голосіївський», відповідно до якого ділянка, виділена ТОВ «Авеста-Буд», не увійшла у межі парку. Це підтвердив також лист Управління земельних ресурсів Київради. В подальшому, керуючись постановою апеляційного суду, у 2012 році госпсуд Києва, Київський апеляційний суд, а у 2013 року і ВАСУ залишили це рішення в силі.

Зараз засновниками ТОВ «Авеста-буд» є харківське ТОВ «Актив-транс схід», івано-франківстке ТОВ «Укрсервіс», та Юрій Ігнатюк. Бенефіціарами вказано Юрія Ігнатка, Василя Федоріва та Ігоря Фрезюка.

У 2013 році власниками ТОВ «Авеста-Буд» були депутат Закарпатської облради від Партії регіонів Василь Ігнатко та згадане «Актив-Транс Схід», власником якого є «Кіралена Холдінгс Лімітед» (Кіпр).

До 2011 року «Укрсервіс» Федоріва та Фрезюка було засновником ТОВ «Новітні енергетичні програми».

Ні корупції!