У Києві затримали журналістів-розслідувачів

shemy

У Києві під час виконання службових обов’язків затримані журналісти програми «Схеми» – спільного проекту Радіо Свобода та Першого Суспільного. Про це повідомила керівник проекту Наталка Седлецька, на яку посилається Радіо Свобода.

«Щойно журналіст програми Схеми Михайло Ткач та оператор Кирило Лазаревич під час виконання журналістських повноважень були затримані співробітниками СБУ – їх відвезли в управління на Аскольдовому провулку. З того, що відомо – застосували силу та розбили камеру. Вони досі там», – написала Седлецька у Facebook.

«Щойно на нас напали співробітники СБУ просто під воротами за адресою Аскольдів провулок, 3. Ми стояли з прес-службою з посвідченням в руках. Поламали камеру. Заламали. Сказали зізнаватися у шпигунстві», – написав у Facebook один із затриманих, Михайло Ткач.

Радіо Свобода звернулося по коментар до прес-служби СБУ. Там відповіли, що коментарі по таких питаннях дає голова прес-служби Олена Гітлянська. О 10:00 та о 10:09 її телефон не відповідав.

«Схеми» – це щотижнева телевізійна програма розслідувань та аналітики про велику політичну корупцію. У кожному випуску у прізвищах та деталях ідеться про зловживання чиновниками наданою їм владою, статки держслужбовців та конфлікт персональних інтересів з державними, кумівство, розпил, афери та схеми.