Судитимуть депутата, який обіцяв підприємцю профінансувати його діяльність з бюджету

депутатПрокуратура Тернопільської області направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно керівника одного з комунальних підприємств Тернопільської обласної ради.

Як повідомляє прес-служба прокуратури, директор одночасно є депутатом обласної ради. Його підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.190 та ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.3 ст.369 КК України (шахрайство та підбурювання до надання службовимособам, які займають відповідальне становище, неправомірної вигоди).

Встановлено, що посадовець отримав від місцевого підприємця 30 тис. грн. для нібито подальшої передачі їх службовим особам Тернопільської міської ради у якості неправомірної вигоди.

Керівник комунальної установи пообіцяв підприємцю передати ці кошти чиновникам для вирішення питання щодо безперешкодного здійснення ним господарської діяльності та сприяння у подальшому фінансуванні з місцевого бюджету робіт з утеплення житлових будинків.

За клопотанням прокуратури обвинувачений відсторонений від займаної посади.

Як пише «За Збручем», у повідомленні прокуратури фігурує 369-та стаття – саме та, за якою судили заступника міського голови Тернополя Володимира Камінського. Тож імовірно, що як і у випадку з Камінським, Козак теж відбудеться штрафом.

Також прикметно, що спочатку стосовно депутата було розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.368 КК України (одержання неправомірної вигоди). За цією статтею суд може призначати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років. По цій статті спочатку “проходив” і Камінський, та згодом у Генпрокуратурі перекваліфікували справу, замінивши статтю на більш “м’яку”. В результаті заступник Надала відбувся штрафом у “цілих” 25 тисяч гривень.