Співробітники СБУ відпустили журналістів програми «Схеми» – Грицак обіцяє службове розслідування

Аскольдів провулок, 3

Аскольдів провулок, 3

«Радіо Свобода» повідомляє, що журналіст  і оператор  програми антикорупційних розслідувань «Схеми» Михайло Ткач та Кирило Лазаревич, яких сьогодні, 2 жовтня,  вранці затримали співробітники СБУ, вже на свободі.

 «Близько 10:20 "Радіо Свобода" вдалося зв'язатися з оператором Кирилом Лазаревичем, який повідомив, що він і його колега вже на свободі. Камеру разом із карткою, на якій був запис, журналістам повернули», - повідомляє «Радіо Свобода».

Народний депутат, колишній журналіст Сергій Лещенко повідомив у Facebook, що зателефонував главі СБУ Василю Грицаку щодо інциденту з журналістами програми «Схеми».

«Коли почув про цей інцидент, зв'язався з керівником СБУ. Грицак запросив Михайла Ткача сьогодні в другій половині дня на зустріч, щоб почути його версію подій та залагодити інцидент. Також Грицак сказав, що доручить провести службове розслідування цих подій», - поінформував депутат.

Нагадаємо, 2 жовтня, співробітники Служби безпеки України (СБУ) затримали журналістів Михайла Ткача й Кирила Лазаревича програми антикорупційних розслідувань «Схеми. Корупція в деталях», що виходить на «Радіо Свобода» і «UA:Першому».

Як повідомив у Facebook Михайло Ткач, журналісти програми «Схеми» мали при собі посвідчення.«Тільки що на нас напали співробітники СБУ просто під ворітьми за адресою Аскольдів провулок, 3. Ми стояли з прес-службою з посвідченням в руках. Поламали камеру. Заламали. Сказали зізнаватися у шпигунстві», - написав журналіст.

На Аскольдовому провулку у Києві знаходиться Головне управління СБУ.

Наталія Седлецька повідомила «Телекритиці», що зараз перебуває в СБУ і з'ясовує ситуацію. Адвокати журналістів програми «Схеми» також на місці події.

«Телекритика»

Як повідомляє Радіо Свобода, перебуваючи біля Управління СБУ, журналісти вже кілька днів поспіль знімали сюжет про те, що співробітники СБУ пересуваються на дорогих автомобілях класу люкс, вартість яких може не відповідати їхнім офіційним доходам на посадах держслужбовців. Знімальна група, перебуваючи поза територією СБУ, фільмувала, які автомобілі приїжджають до цієї установи.

У СБУ ситуацію наразі не коментували.

«Схеми» – це щотижнева телевізійна програма розслідувань та аналітики про велику політичну корупцію. У кожному випуску у прізвищах та деталях ідеться про зловживання чиновниками наданою їм владою, статки держслужбовців та конфлікт персональних інтересів із державними.