Привіт із минулого: ДУСя знову засекретила списки мешканців елітних “Кончі” та “Пущі”

koncha 1

Списки державних чиновників, які користуються послугами елітних "Кончі-Заспи" та "Пущі-Водиці", знову є закритою інформацією. Про це йдеться у відповіді будинку відпочинку "Конча-Заспа" на інформаційний запит "Українських Новин", спрямований на Державне управління справами (ДУС).

При цьому, у відповіді зазначається, що тільки у 2014-2015 році було підписано 316 (!) нових договорів на право користування приміщеннями будинку відпочинку "Конча-Заспа" та розірвано 21 старий договір.

Інформація про мешканців елітних державних комплексів  раніше розкривалася в 2011 році у відповідь на інформаційний запит "Української правди" Адміністрацією президента України і в 2014 році на інформаційний запит "Українських Новин" самим ДУСом.

"Статтею 11 Закону України "Про інформацію" заборонено збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди", - йдеться у свіжій відповіді на спрямований у ДУС інформаційний запит.

Koncha 2

Koncha 3

Також у Кончі-Заспі визнали, що не укладали жодних договорів на оренду приміщень простими громадянами.

Інформаційний запит направлено "Українськими Новинами" в АПУ та ДУС, які з 2011 року не вважали інформацію про мешканців елітних селищ "закритою", а також давали відповіді на запити з цим комплексам, визнаючи таким чином себе розпорядниками інформації "Кончі-Заспі" та "Пущі-Водиці". У запиті також містилися питання про фінансування цих комплексів в 2015 році, зміни в тарифах за користування послугами цих комплексів, а також про заходи на виконання президентського Указу про скасування пільг і про виконання голосно анонсованої ДУС програми вселення в ці комплекси пересічних громадян (не високопоставлених держчиновників).

koncha 4

Однак несподівано простий для роботи запит був пущений по"великому чиновницькому колу".

АПУ бадьоро відрапортувала, що бюджетні витрати на утримання цих комплексів було значно скорочено: до майже 2 млн грн в рік на будинок відпочинку "Конча-Заспа" і до 1,4 млн грн в рік на комплекс відпочинку "Пуща-Водиця". Замість відповіді на питання про пільги за користування послугами, була дано цікаве формулювання, що стосується фактичного "дарування" держвласності чиновникам: "пільги щодо надання у безстрокове користування приміщеннями цих об'єктів для окремих категорій посадових осіб і пенсіонерів не передбачені".

Не змінювалися в нинішньому році і тарифи на користування послугами елітних комплексів, йдеться у відповіді АПУ. При цьому не уточнюється, яким чином цим комплексам вдається зберігати стару плату за послуги при "урізанні бюджетних витрат в 5-10 разів!

koncha 5

У відповіді в.о. керівника ДУС Сергія Борзова майже повністю повторюється відповідь АПУ, але уточнюється, що сам ДУС поняття не має, хто проживає в елітних комплексах. Право проживання в яких встановлюється документами АПУ, ВР і КМУ і фіксується договорами, що укладаються за поданням... голови ДУС.

koncha 6

При цьому, перенаправлений ДУС в комплекс відпочинку "Пуща-Водиця" запит "Українських Новин" зовсім залишився без відповіді.