Лише 50% судів Сумщини надали всі копії декларацій суддів

telegraf.com.ua

telegraf.com.ua

З 22 судів Сумської області 11 надали всі запитувані  копії декларацій суддів, керівників апарату, а також їхніх заступників за 2013-2014 роки.  8 судів розкрили доходи не всіх суддів. 3 суди неправомірно обмежили доступ до публічної інформації.

Серед одинадцяти судів, які надали всі копії декларацій, - Великописарівський районний суд, Тростянецький районний суд, Недригайлівський районний суд, Білопільський районний суд, Глухівський міськрайонний суд, Середино-Будський районний суд, Ямпільський районний суд, Краснопільський районний суд, Шосткинський міськрайонний суд, Господарський суд Сумської області та Лебединський районний суд. Голова останнього суду  Олександр Чхайло не приховує персональні дані суддів за 2013 рік, які мають захищатись законом “Про захист персональних даних” та законом  "Про засади запобігання і протидії корупції".

Найбільш повну і якісну відповідь на електронний запит надала керівниця апарату Олена Підопригора.

Дев’ять судів, не пояснюючи причин, не надали всіх запитуваних блогером “Ні корупції!” декларацій керівників апарату та їхніх заступників або посилалися на свїй сайт, де вони відсутні.

До них відносяться такі суди як Ковпаківський районний суд, Кролевецький районний суд, Путивльський районний суд, Конотопський міськрайонний суд, Роменський міськрайонний суд, Сумський окружний адміністративний суд, Сумський районний суд та Зарічний районний суд м. Сум.

Три  суди неправомірно відмовили в доступі до декларацій суддів. В  Охтирському міськрайонному суді голова Микола Верес відмовив у відповіді через відсутність підпису в електронному інформаційному запиті.

Голова Липоводолинського районного суду Дмитро Бутенко вимагає гроші за сканування електронних копій з паперових оригіналів деларацій. З розрахунку 1 гривня 22 копійки за виготовлення однієї електронної сторінки. За всі копії декларацій суддів він ставить умову сплатити 48 гривень 80 копійок.

Тимчасово виконуюча обов'язки голови Буринського районного суду Валентина Комлєва надіслала копії в запаролених архівах, однак паролів не повідомила.

Максим Ладигін, для “Ні корупції!”