Високопосадовця-залізничника впіймали на хабарі, який опинився у коньяку

рівнеПершого заступника директора Рівненської дирекції залізничних перевезень Миколу Голіка вчора затримали на хабарі.

Як повідомляє «Рівне вечірнє», про це офіційно заявили і прокуратура, і СБУ. Підприємець поклав у коробку з пляшкою коньяку 1000 доларів — так нібито хотів «подякувати» Миколі Голіку за надання вантажних вагонів.

Правоохоронці підозрюють, що така практика у залізничному відомстві була системною: підприємцям доводилось доплачувати про 250 доларів за кожний вагон, який вони замовляли. Щоправда, доказів достатньо, очевидно, немає. Бо Микола Голік повернувся сьогодні на роботу.

Затримали чиновника вчора, 30 вересня, по обіді. Підприємець приніс у кабінет Миколи Голіка п’ятизірковий коньяк «Ай-Петрі». У коробці лежала завчасно позначена спеціальною фарбою тисяча доларів. Після того, як коньяк опинився у кабінеті, до нього зайшли і правоохоронці. У Миколи Голіка ще знайшли 40 тисяч гривень, польські злоті та білоруські рублі.

— Посадовець вимагав і отримав неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів за сприяння приватному підприємцю у наданні вагонів для перевезення його продукції за межі України,  — розповів заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик. — Вирішується питання щодо оголошення підозри у вчиненні кримінального правопорушення, обрання запобіжного заходу та відсторонення особи від посади.

Правоохоронці також зазначили, що у них є підозра, що у Рівненській дирекції залізничних перевезень працювала система — за кожен вагон, який замовляли підприємці, їм доводилося доплачувати готівкою по 250 доларів.

Попри повідомлення про затримання на корупції, правоохоронці відпустили посадовця додому та не оголошували йому про підозру. Як зазначили сьогодні зранку у прокуратурі, поки що у них недостатньо для цього підстав.

57-річний Микола Голік працює першим заступником директора Рівненської дирекції залізничних перевезень уже більше 5 років. Оскільки директор у відрядженні, пан Голік виконував його обов’язки на момент затримання. Окрім того, посадовець є депутатом Здолбунівської міської ради від політичної партії «Відродження».