У Сумах пов’язані між собою фірми розіграли тендер на закупівлю рентген-апарату для дітей за 2 мільйони

Фото: ДТ

Фото: ДТ

Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди провела відкриті торги на закупівлю рентгенівського діагностичного комплексу.

Як повідомляє Бюро аналізу політики, в торгах взяли участь тільки два учасники: ТОВ "Медгарант" та Науково-виробнича компанія "Крас". Перемога дісталася ТОВ "Медгарант" з яким було укладено угоду на суму 2,18 млн грн. Пропозиція конкурента була на  20 530 грн. більшою.

"Медгарант" і "Крас" пов'язані між собою кримінальною справою

"Службові особи фірми «Крас» у формі ТОВ 24.12.2010р. уклали договори про закупівлю товарів за державні кошти № 205, № 206, №207 та № 208 із виконавчим комітетом Калуської міської ради на поставку меблів медичних, обладнання оптичного та обладнання хірургічного і ортопедичного. Згідно матеріалів кримінальної справи фірма «Крас» у формі ТОВ не виконала в повному обсязі взяті на себе зобовязання перед виконавчим комітетом Калуської міської ради. Частину медобладнання, яке фірма «Крас» у формі ТОВ зобовязалась поставити виконавчому комітету Калуської міської ради вказане товариство нібито придбало у ТОВ «Медгарант» " , - йдеться у Постанові Івано-Франківського міського суду від 16 серпня 2011 року.

З того часу "Крас" став фігурантом журналістських розслідувань на закупівлю швидких в Міністерстві охорони здоров'я та ще однієї кримінальної справи щодо зловживань службових осіб ДП "Придніпровська залізниця" у проведенні закупівель за державні кошти.

Згодом фірма ТОВ "Крас" була ліквідована. Її засновники Саворовський Віталій та Саворовський Федір утворили таку ж фірму, тільки вже дещо з новою назвою: Науково-виробнича компанія "Крас". Саме вона і брала участь в сумському тендері. Має свою сумну історію і переможець торгів. У липні 2014 року прокуратура Вінницької області відкрила кримінальну справу за фактом порушення при здійсненні державних закупівель за участі ТОВ "Медгарант".

Варто зазначити, що в травні 2015 року за схожою схемою між "Медгарант" і "Крас" було розіграно закупівлю рентген-апарату для Мелітополської дитячої лікарні на суму 2,3 млн. грн.