Корупція в роті “Кременчук”. Епізод 1. Безпілотники та тепловізори – не для АТО

Kr 1

Враховуючи великий масив даних по фактах корупції та зловживання в роті міліції "Кременчук", ПРОГРАМА ПЛЮС  вирішила зробити цикл статей під назвою "Корупція в роті "Кременчук"". Одразу хочемо зазначити:

- дані публікації не мають на меті дискредитувати даний підрозділ, хоча розуміємо, що цього не уникнути,

- дані публікації є крайнім заходом у відповідь на системну корупцію, яка виявлена в підрозділі та по якій органи прокуратури не вжили заходів реагування, а мали б.

1 липня цього року громадська активістка Ольга Тіщенко оприлюднила документи, з яких широкому загалу стало відомо про меркантильний інтерес командира роти Олега Беркелі до питання рибальства в Сулинському заказнику в районі села Горошине Семенівського району, що випливало зі змісту скарги мешканців даного села на адресу голови Полтавської ОДА. Окрім того, нашу увагу привернув факт використання в роті "Кременчук" підробних документів при працевлаштуванні особи на службу до даного підрозділу.

З моменту даної публікації нашу редакцію відвідали працівники роти "Кременчук", котрим ми мали змогу поставити питання про відомі їм факти корупції. Більшість віддали перевагу спілкуванню на умовах анонімності. Але один наважився на інтерв'ю під запис відео. Свою принциповість та сміливість проявив міліціонер роти ППСМОП "Кременчук" Сергій Карайбіда. Розмова з паном Сергієм виявилась довгою, а тому вирішили в цій статті зосередити увагу на безпілотнику та тепловізорі, які, згідно з непідтвердженою інформацією, використовувались не в зоні АТО, а для особистих потреб під час рибальства та полювання.

БЕЗПІЛОТНИК РОЗБИЛИ. НЕ В ЗОНІ АТО

У ході бесіди він підтвердив, що волонтерами для роти було закуплено та передано, увага, безпілотник і тепловізор. На відео розмова про ці два дорогих предмети, які вкрай необхідні бійцям на передовій, іде в період часу з 10:20 по 12:55 хвилину. На 12:48 хвилині пан Карайбіда підтвердив, що безпілотник використовувався не за прямим призначенням, а лише для особистих забаганок Олега Беркелі чи то на рибалці, чи то на полюванні. Два працівники із роти "Кременчук" вказують, що безпілотник розбили на полюванні внаслідок поганого керування останнім.

Окрім безпілотника, як каже на відео пан Карайбіда, на полюванні/рибалці також було розбито джип "Опель-Фронтера". Певний час джип після "зустрічі" з дубом потім стояв на території райвідділу (Автозаводського.  - Ред.). Сам джип, як безпілотник і тепловізор, ще раз повторімось, куплений на потреби роти "Кременчук" волонтерами.

Тепер щодо тепловізора. У серпні цього року мали можливість поспілкуватися з мешканцями села Горошине, куди 17 квітня (як вказано у скарзі) навідувався Беркеля разом із іншими невідомими особами у камуфляжі з автоматами. Вони вказали, що тепловізор використовувався  оточенням Беркелі для виявлення вночі на території Сулинського заказника місцевих рибалок, котрі відмовились платити "данину" командиру роти "Кременчук".

За словами горошинців, Беркеля ще в березні 2015 року перед нерестом приїжджав до села Горошине та мав бесіду з одним із мешканців, у ході якої для всього села була зроблена "пропозиція" погодитись на "внески" по 100 гривень з чоловіка на добу за право рибалити. Така пропозиція пана Беркелі місцевим не сподобалась і не була прийнята. У відповідь міліціонер вже 17 квітня прибув до села Горошине разом з невідомими (про що свідчить письмова скарга) та виставив блокпост на містку, який сполучає територію заказника та Горошине.

Міст до заказника. Стрілкою вказано місце, де був блокпост

Міст до заказника. Стрілкою вказано місце, де був блокпост

Міст до заказника. Стрілкою вказано місце, де був блокпост

Міст до заказника. Стрілкою вказано місце, де був блокпост

Вид на Сулинський заказник

Вид на Сулинський заказник

Горошинський сільський магазин - місце, де можна дізнатись про всі події.

Горошинський сільський магазин - місце, де можна дізнатись про всі події

Після встановлення блокпосту більшість місцевих рибалок віддали перевагу рішенню перечекати з рибальством, але орієнтовно 5 рибалок вирішили ризикнути і згодом були переловлені вночі завдяки тепловізору.

Що цікаво, за згаданою скаргою мешканці поотримували листи з УМВС України в Полтавській області, де було вказано, що скарга уважно розглянута. Але, як вказують самі заявники, їх жодного разу ніхто не опитував, хоча це є стандартною процедурою під час внутрішніх перевірок у міліції.

Факт того, що працівники міліції вночі вдирались на приватне подвір'я одного з мешканців села, селяни та й самі власники оселі визнають неохоче. На відеокамеру підтвердити факти протиправних дій горошинці не захотіли, оскільки мали побоювання помсти.

kr 6