Чиновники саботують скасування паперових довідок з реєстрів з 1 жовтня

fishki.net

fishki.net

Центри надання адмінпослуг та працівники райадміністрацій з 1 жовтня не мають права вимагати від заявників виписок та довідок з реєстрів, проте більшість з них досі не підключилися до відповідних систем Мін'юсту.  

Про це міністр юстиції України Павло Петренко повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, - пише INSIDER.

"1 жовтня спливає термін виділений представникам райдержадміністрації та Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) для підключення до реєстрів. Від завтра чиновники не мають права вимагати від заявника довідок, витягів і виписок", – зазначив Петренко.

За словами міністра, усю інформацію представники адміністрації і ЦНАП мають отримувати безпосередньо з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно і Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

"Представники місцевої влади мали достатньо часу, щоб раз і назавжди позбавитися від гори непотрібних папірців та спростити життя мільйонам українців. Та більшість цією можливістю, на жаль, не скористалися", – констатував Петренко.

За даними голови Мін'юсту, станом на 29 вересня до майнового реєстру підключено трохи більше третини центрів надання адміністративних послуг та лише кожна десята РДА. До Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців підключилося ще менше – 84 райдержадміністрації, або 17% від усієї кількості, й жодного ЦПА.

"Як ми й попереджали, із завтрашнього дня Уряд жорстко поставить питання щодо персональної відповідальності місцевих чиновників, які не забезпечили підключення та ліквідацію бюрократії й корупції", – додав Петренко.