Суд врятував хабарника з села, назвавши його дії спонсорством

судКиєво-Святошинський суд Київської області виніс вирок, виправдавши главу села Віта-Поштова Сергія Іванова, спійманого чотири роки тому на хабарі в $ 50 тис. Суд визнав цю суму спонсорською допомогою.

Про це пише «Перша інстанція».

Згідно з обвинувальним актом, голова сільради Віта-Поштовій (Києво-Святошинський район) Сергій Іванов за попередньою змовою з головним бухгалтером отримав хабар за виділення земельної ділянки.

Ці події відбувалися влітку - восени 2011 року. Згідно з матеріалами слідства, чотири роки тому в сільраду Віта-Поштовій звернувся заявник, який представляв інтереси батька, з проханням про виділення у власність 0,98 га землі для ведення особистого селянського господарства.

Напередодні він провів зустріч з сільським головою Івановим, під час якої чиновник повідомив: прийняття відповідного рішення сільськими депутатами та видача дозволу на проект землеустрою коштуватиме 50 тис доларів.

Заявник погодився, але одночасно звернувся в міліцію з відповідною заявою про вимагання хабара.

При цьому Іванов привернув залучив до угоді головного бухгалтера сільради. «Маючи на меті завуалювати отримання хабара в господарську операцію», голова села дав вказівку своїй підлеглій надати претенденту на землю реквізити зацікавленій компанії.На її рахунок заявник повинен був перерахувати 200 тис грн - нібито, як оплату за металочерепицю і водовідвідну систему. А насправді, ці гроші були не чим іншим, як половиною від обумовленої суми хабара.

Після оплати, майбутній землевласник відвіз квитанцію бухгалтеру сільради. У свою чергу, йому повідомили, що в цей день відбудеться сесія, де буде розглянуто його питання. Після затвердження проекту землеустрою, він повинен був сплатити другу частину - ще 200 тис грн.

Заявник спробував переконати главу сільради зменшити суму, однак, останній на це не пішов.

Тоді жертва вимагання повідомив, що має при собі 25 тис доларів і готовий їх передати в руки. Гроші брала безпосередньо головний бухгалтер сільради у своєму службовому кабінеті.

Натомість вона передала оригінал рішення сільради, підписаний головою. Згідно з документом, батькові заявника було надано дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 0,98 га в с. Віта-Поштова по вул. Паркова.

У судовому засіданні Сергій Іванов винним себе не визнав. Він наполягав, що ніяких коштів не вимагав і не отримував, вважає дії претендента на землю провокацією, оскільки «останній неодноразово пропонував йому грошові кошти готівкою, на що він постійно відмовляв».

Бухгалтер також провини не визнала.

Суд прийшов до переконання, що в діях підсудних відсутній склад злочинів і виправдав главу і бухгалтера сільради.

У результаті суд не тільки виправдав «хабарника», але і зняв арешт з майна Іванова: земельної ділянки площею 0,7 га, двох машин - «УАЗ 315195-030», 2008 г. в., «Suzuki Grand Vitara», 2006 г .в. і газового пістолета ПГШ-790.

Сергій Іванов був обраний головою сільради Віта-Поштовій в 2002 році. У 2005 і 2010 переобраний на цю посаду.