Суддю звинувачують у вимаганні

Суддя 2Генпрокуратура підозрює суддю господарського суду Києва Аллу Пригунову у тому, що вона хотіла отримати хабара.

Генпрокуратура веде розслідування проти двох адвокатів та судді Господарського суду Києва Алли Пригунова, підозрюючи їх у вимаганні неправомірної вигоди.

За версією слідства, суддя Пригунова і адвокати заробили 7000 доларів за винесення Господарським судом Києва потрібних рішень на користь одного з учасників судового процесу.

Господарські справи, про які йде мова, розглядалися іншими суддями цього суду: №910 / 17154/14 (суддя Тамара Трофименко), №910 / 22784/13 (суддя Микола Пасько). Таким чином, тінь цієї справи падає і на суддів, які безпосередньо брали рішення.

Одна із зазначених тяжб стосувалася вимог «Електротехнічній компанії «Інтерком» до фірми «Юнікомбуд» повернути борг у сумі 132 тис грн за виконані, але неоплачені роботи.

Друга - вимог до компанії «Джил», яка також заборгувала заявнику 490 тис грн.

За даними слідства, спілкування з судом підприємство вело через адвокатів, контакти яких знайшли в Інтернеті. Ті погодилися надати послуги з підготовки позовів та представляти інтереси у судових процесах за 7000 доларів. Цю суму в прокуратурі тепер вважають корупційної платою за прийняття потрібних рішень.

Варто відзначити, що після укладення угоди адвокат направив до Господарського суду Києва позовні заяви. Позов проти «Юнікомбуд» апаратом суду дістався судді Миколі Пасько, у виробництві якого вже знаходилося судову справу №910 / 22784/13 про банкрутство цієї фірми. Справа проти «Джил» - отримала в роботу суддя Тамара Трофименко. Надалі (у вересні 2014 року) вимоги «Електротехнічна компанія «Інтерком» були задоволені, його включили до реєстру вимог кредиторів «Юнікомбуд». Позов до компанії «Джил» також був задоволений.

Перша інстанція