Що загрожує слідчому СБУ за справу проти Тимошенко

Фото: tymoshenko.ua

Фото: tymoshenko.ua

Військова прокуратура Центрального регіону України веде розслідування проти колишнього начальника слідчого відділу УСБУ в Харківській області.

Як пише «Перша інстанція», його звинувачують у тому, що три роки тому він «залучив до кримінальної відповідальності завідомо невинного для нього людини» - екс-главу уряду Юлію Тимошенко.

Згідно з судовими документами, йдеться про кримінальну справу, яку було відкрито за фактом ухилення корпорацією «Єдині енергетичні системи України» (в 1995 - 1997 рр. очолювала Юлія Тимошенко) від сплати податків і незаконного відшкодування ПДВ на користь корпорації.

Адвокати колишнього співробітника СБУ в серпні цього року заявили про відвід слідчого військової прокуратури, засумнівавшись у його неупередженості.

Захисники пояснювали суду, що представник військової прокуратури відмовляється проводити допити свідків - кількох співробітників департаменту контррозвідувального захисту економіки держави СБУ, які займалися розслідуванням діяльності газового трейдера - корпорації «Єдині енергетичні системи України».

Адвокати також наполягали на маніпуляціях слідчого з доказовою базою проти їхнього клієнта. Крім того, вони посилалися на те, що ще до початку розслідування харківським СБУ в 2012 році кримінальну справу проти Тимошенко вже було розпочато слідчим управлінням податкової служби України.

Все це, на думку захисту, вказує на те, що їх підопічному інкримінуються злочини, вчинені іншими особами.

Колишнього начальника слідчого відділу УСБУ в Харківській області звинувачують у незаконному переслідуванні Юлії Тимошенко за ч. 2 ст. 372 КК (покарання - від 5 до 10 років в'язниці).

Три роки тому екс-заступник генпрокурора Ренат Кузьмін повідомляв журналістам про три кримінальні справи проти Юлії Тимошенко. «Перше розслідується СБУ, друге - податковою міліцією за фактом ухилення від сплати податків як директора фірми ЄЕСУ Тимошенко і громадянкою Тимошенко. Крім того, мова йде про розкрадання бюджетних коштів компанією ЄЕСУ при відшкодуванні ПДВ за рахунок коштів бюджету, - заявив Кузьмін. - І суми там чималі - це 200 млн. грн. Це суми ухилення від сплати податків за документами, які були підписані особисто Юлією Володимирівною Тимошенко».