Чиновники вкрали 1,3 мільйони гривень допомоги при народженні дитини

Фото: ДТ

Фото: ДТ

Чиновники управління праці та соціального захисту населення в Дніпропетровській області вкрали більше 1,3 млн. грн. Про це повідомляє прес-служба МВС України.

Оперативники виявили злочинну корупційну схему по незаконному заволодінню грошей, які виділилися в якості матеріальної допомоги при народженні дитини.

Встановлено, що злочинна група протягом 2010-2015 років шляхом підроблення довідок про народження дитини, оформляли на підконтрольних осіб (неблагополучна категорія осіб), соціальні справи про народження дитини, але гроші розподіляла між собою.

У свою чергу інспектори контролюючого органу в ході проведення планових перевірок наявності та умов проживання новонароджених дітей становили фіктивні акти, які долучалися до соціальних справах.

В даний час встановлено близько 40 осіб, на яких оформлені фіктивні довідки про народження дитини. У більшості випадків мова йде про другому або третьому малюка, так як шахраї ставили собі мету отримати великі суми, народжених поза пологових будинків (на дому). Фактично, довідки виписувалися на неіснуючих дітей.

Всі вищевказані особи отримували і отримують соціальні виплати у розмірі від 24 тис. до 120 тис. грн. на власні карткові рахунки, відкриті в банківських установах Дніпропетровської області.

На підставі ухвали суду було проведено 40 санкціонованих обшуків за місцем роботи та проживання зловмисників, в результаті яких виявлено та вилучено 45 банківських карток, незаповнені бланки медичних довідок з мокрими печатками різних медичних установ області, комп'ютерну техніку, чорнові записи та перероблений пістолет «Шмайсер» для стрільби бойовими патронами.

Розпочато кримінальне провадження за фактом шахрайства. Відповідальність за заняття такого роду діяльністю передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.