Чиновник, який за хабарі видавав довідки переселенців, відбувся невеликим штрафом

Фото: tsn.ua

Фото: tsn.ua

Чиновник управління праці та соцзахисту населення Марківської райадміністрації Луганської області, який заробив 50 тис. грн. на видачі фіктивних довідок переселенцям, відбувся невеликим штрафом. Про це повідомляє 368.media.

Корупціонера затримали ще в липні цього року. Він, займаючи пост провідного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку та пільг, був наділений правом вести облік переселенців і видавати відповідні довідки. Зловмисник незаконно оформляв пенсії і нарахував соцвиплати псевдо-переселенцям.

Згідно з українським законодавством реєстрація переселенців може здійснюватися тільки за умови їх особистої присутності або на підставі довіреності. Однак чиновник оформляв довідки на людей, які фактично не виїжджали з території «ЛНР». За кожну довідку держслужбовець отримував по 300 гривень. Всього з листопада минулого року зловмисник «заробив» понад 50 тис. грн.

При цьому оперативникам СБУ вдалося документально підтвердити тільки один факт передачі хабара, а саме 8,7 тис. грн. за видачу довідок 24 особам.

У суді корупціонер визнав себе винним в отриманні грошей і підписав з прокурором відповідний договір. Таким чином, суддя засудив його за ч.1 ст.368 КК України до штрафу в розмірі 25,5 тис. грн., а також позбавив його права займати посади в усіх органах влади на три роки.