Судді допомогли залишитися на волі «борцю з корупцією», який погорів на хабарі

gazeta.ua

gazeta.ua

Стали відомі імена суддів, які допомогли залишитися на волі Сергію Бізікіну, екс-начальнику Держінспекції сільського господарства в Харківській області.

Як пише «Перша інстанція», два роки тому цього чиновника спіймали на великому хабарі, однак справа розсипалася. Влітку цього року Бізікін став одним з претендентів на пост глави Антикорупційного агентства.

Начальника Держінспекції сільського господарства Харківської області Сергія Бізікіна підозрювали в отриманні хабара в 40 тис грн. в його службовому кабінеті. Гроші йому передав директор компанії «Буревісник» за видачу сертифікатів про проведення аналізу трьох партій насіння соняшнику та ненакладення штрафів.

В подальшому прокурорам навіть не вдалося домогтися усунення його з посади - суд не побачив для цього причин. Поява Бізікіна у списках кандидатів на боротьбу з корупцією в 2015 році підказує, що кримінальне провадження могло бути закрито.

Спершу Червонозаводський райсуд Харкова задовольнив клопотання прокурора про відсторонення Бізікіна від посади на час слідства. Своє рішення перша інстанція мотивувала побоюваннями, що Бізікін може знищити або підробити речі, документи, що мають значення для досудового розслідування, а так само, використовуючи владні повноваження, впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження. Однак, Апеляційний суд Харківської області ці побоювання не розділив.

Колегія суддів прийшла до висновку, що «в мотивувальній частині постанови слідчого судді (першої інстанції - ред.) не приведені які-небудь доведені прокурором і встановлені судом конкретні обставини, що свідчать про наявність ризиків того, що усунення від посади необхідно для припинення кримінального злочину , підозрюваний може знищити або підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінального провадження іншим чином».

Сьогодні Бізікін займає крісло замдиректора хлібозаводу «Салтівський». Влітку він став одним з півсотні кандидатів у Національне агентство по запобіганню корупції.

Правда, відбіркова комісія не пропустила екс-начальника Держінспекції сільського господарства Харківської області Бізікін у другий тур з відбору кандидатів в антикорупційне агентство.

Головуючий суддя: Ігор Савченко. Судді: Ніна Олефір, Олена Виноградова