Полковник СБУ довгий час вимагав у підлеглого хабар за «кришування» контрабанди

ЦигаркиПолковник військової контррозвідки СБУ систематично отримував хабарі від начальника відділу військової контррозвідки в Чернівцях за право «кришувати» контрабанду сигарет.

Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва від 22 вересня 2015 року.

Згідно з судовими документами, Генпрокуратура здійснює розслідування про систематичне одержанні неправомірної вигоди полковником СБУ, від свого підлеглого (ч.3 ст.368 КК України).

Підозрюваний у грудні 2014-го року був призначений на посаду заступника начальника 6-го управління (з дислокацією в місті Львові) Головного управління військової контррозвідки Департаменту контррозвідки СБУ.

Досудовим розслідуванням встановлено, що полковник СБУ протягом тривалого часу вимагав хабарі у підлеглого - начальника 7-го відділу 6-го управління ГУ військової контррозвідки СБУ (Чернівці).

Як з'ясувало слідство, полковник контррозвідки дізнався, що його підлеглий з Чернівців отримує гроші за контрабанду сигарет від співробітників Державної прикордонної служби.

Полковник, нібито, вирішив вдатися до шантажу, «хибно вважаючи, що начальник 7-го відділу 6-го управління Головного управління військової контррозвідки СБУ володіє оперативною інформацією про вчинення на території Чернівецької області правопорушень, пов'язаних з контрабандою тютюнових виробів і у зв'язку з цим систематично отримує кошти від підлеглих йому співробітників за невжиття відповідних заходів реагування».

Щоб залишитися на посаді, підлеглий повинен був частину заробітку від контрабанди передавати полковнику. Той погодився, одночасно повідомивши про вимагання службу внутрішньої безпеки СБУ.

Всього протягом липня-вересня 2015 го року полковник отримав від нього 1100 доларів, 100 євро і 400 гривень.

Печерський суд дав санкцію на арешт майна підозрюваного.

Перша інстанція