Київські чиновники закупили ліки, які є лише у одного виробника, в 3 рази дорожче МОЗу

Тендерна мафіяКиївська міська державна адміністрація за гроші столичного бюджету придбала препарати для лікування онкології в 3 рази дорожче, ніж Міністерство охорони здоров’я.

Так, препарат «Доцетаксел – Віста», який МОЗ минулого року – вже після падіння гривні – закупив за 3210 грн., Київська мерія придбала за 8560 грн.

Як зауважують у «Центрі протидії корупції», тендер був прописаний під одного учасника ринку, унеможливлюючи участь інших компаній-конкурентів із більш дешевими препаратами.

 «Чиновники КМДА розіграли класичну  корупційну схему, вписавши в тендерну документацію лише одне дозування препарату – 140 мг., яка є лише у одного виробника, – розповідає Олександра Устінова, член правління «Центру протидії корупції». – Тому вони могли ставити будь-яку ціну, навіть в 3 раз більшу оскільки не було ніякої конкуренції. Якби тендер був проведений прозоро, а умови були конкурентними, то можна було б закупити в 3 рази більше препаратів»,- додає вона.

В Україні зареєстровано 15 препаратів-аналогів з тією ж діючою речовиною, проте – іншим дозуванням.  Тим не менше лише в одного виробника – «Актавіс» є дозування в 140 мг., інші виробники випускають такі ж препарати в дозуванні 80 та 120 мг.

 “Документація була прописана під одного  виробника, ексклюзивним представником якого в Україні є Президент Асоціації «Виробників ліків України» Петро Багрій. Саме компанії  з його орбіти «Укроптпостач» та “Фармація”   розіграли між собою тендер.” – пояснює Олена Щербан, юрист «Центру протидії корупції». – Ці компанії декілька рокві поспіль разом виходять на торги, імітуючи конкуренцію. – Саме тому ми звернулися до Державної фінансової інспекції та Антимонопольного комітету України. з вимогою  перевірити дану закупівлю та скасувати її» – додає експерт.

Цього року КМДА закупило ще один препарат для лікування онкохворих за завищеною ціною. Так , препарат «Трастузумаб» був закуплений за ціною 14701,80 грн, хоча максимальна оптово-роздрібна ціна, зареєстрована в Україні в реєстрі оптово-відпускних цін складає 12500.00 грн. Фактично, препарат заборонено закуповувати дорожче ніж на 10% від вказаної ціни, тобто дорожче 13750,00 грн.

Обидва тендери проводилися під керівництвом Голови  комітету з конкурсних торгів Департаменту охорони здоров’я КМДА А. Ю. Скіб’яка.