Як київські чиновники працюють антикорупціонерами на 3 тисячі гривень

Автор зображення - Сергій Рябоконь, м. Київ

Автор зображення - Сергій Рябоконь, м. Київ

«Ні корупції!» зацікавився звітом про піврічну роботу Управління з питань запобігань та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і з’ясував, що робота начебто йде, але при цьому статистики результатів роботи немає.

Причому, навіть на повторний запит «Ні корупції!» саме про ефективність роботи управління в цифрах чиновники так і не спромоглися порахувати, скільки саме вони виявили фактів, які б свідчили про корупційні дії київських чиновників та службовців комунальних підприємств.

Управління з питань запобігань та протидії корупції  виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було створено у березні цього року розпорядженням КМР від 23 березня 2015 року №257/1 «Про затвердження структур управлінь, відділів та секторів апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)».

На офіційному сайті КМДА  зазначено, що до основних функцій Управління входить «здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства, організація взаємодії виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з судами, правоохоронними органами та органами юстиції, адвокатури, прокуратури, Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в м.Києві, зі штабом Київського міського громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону для забезпечення виконання Конституції України, законів України, постанов верховної Ради України, указів та розпоряджень Президента України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України щодо забезпечення громадського порядку, громадської безпеки, профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю. а також додержання прав і свобод людини і громадянина, захисту життя та здоров'я особи».

На запит «Ні корупції!» про звіт роботи Управління чиновники відповіли, що «працівники управління, окрім інших покладених на них завдань, приймають участь (орфографію збережено – авт..) у службових розслідуваннях/перевірках, акти/доповідні записки за їхніми результатами надаються керівництву Київської міської державної адміністрації».

«У разі виявлення фактів, що можуть свідчити про вчинення корупційних правопорушень посадовими чи службовими особами структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних у місті Києві державних адміністрацій, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності територіальної громади міста Києва, Управління інформує в установленому порядку про такі факти Київського міського голову та правоохоронні органи, які в свою чергу, за результатами розгляду наданої інформації, приймають рішення згідно з чинним законодавством», - прозвітували чиновники.

Таке повідомлення не містило відповіді на запитання «Ні корупції!», а які ж, власне, результати роботи Управління у цифрах, тобто, скільки корупційних правопорушень і яких саме було виявлено антикорупціонерами за час роботи Управління? Одначе і на повторний запит «Ні корупції!» в Управлінні не змогли оцінити ефективність своєї роботи в цифрах, обмежившись такою відповіддю.

1

2

Таким чином, одна справа, коли чиновники дійсно не можуть самотужки кваліфікувати корупційну справу, але інша справа, коли вони навіть не здатні надати статистику фактів, що можуть свідчити про вчинення корупційних правопорушень посадовими чи службовими особами структурних підрозділів. А вони ж, власне, і збирають, перевіряють, опрацьовують, передають далі.

Жодних бюджетних грошей на свою діяльність, запевнили в Управлінні, вони не потратили. Зарплата керівника управління складає майже 3500 гривень, його заступник отримує майже на 200 гривень менше.

 

Розмір зарплати

Крім Управління з питань запобігань та протидії корупції  виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), при київському міському голові працює Антикорупційна рада, утворена 27 лютого цього року. Це постійно діючий консультативно-дорадчий орган, завдання якого:

-           здійснення систематичного аналізу стану запобігання та протидії корупції у Київській міській раді (Київській міській державній адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій, їх структурних підрозділах, підприємствах, установах та організаціях, заснованих на комунальній власності територіальної громади Києва;

-           розроблення Антикорупційної програми міста Києва;

-           внесення пропозицій щодо формування та реалізації антикорупційної політики;

-           допомога у розробленні проектів актів з цих питань;

-           залучення громадськості до формування, реалізації та моніторингу антикорупційної політики;

-           проведення робочих та публічних засідань, «круглих столів», семінарів, присвячених запобіганню та протидії корупції в м. Київ, усуненню її наслідків;

-           виконання інших завдань щодо запобігання та протидії корупції.

Антикорупційна рада збирається раз на місяць і за результатами засідання «приймаються рішення, які оформлюються у вигляді протоколів та затверджуються згідно з встановленим з її Положенням порядком».

Найголовнішим досягненням роботи Антикорупційної Ради можна вважати розроблений за участю її експертів документ про план заходів щодо запобігання корупції у Київській міській адміністрації. Цей документ міський голова Києва Віталій Кличко підписав у серпні цього року.

Згідно з розпорядженням, комплекс заходів передбачає оптимізацію організаційної структури КМДА та районних у місті Києві державних адміністрацій та розмежування повноважень на різних рівнях.

Також передбачається, що на веб-порталі територіальної громади Києва будуть розміщені документи, які приймаються за підсумками нарад у КМДА. Структурні підрозділи адміністрації міста та комунальні підприємства використовуватимуть виключно систему електронних закупівель товарів, робіт та послуг.

Для упередження корупційних ризиків будуть забезпечені виключно конкурсні та публічні процедури призначення керівників комунальних підприємств. Результати службових розслідувань, аудитів і перевірок та заходів реагування на них будуть оприлюднені на веб-порталі.

Заплановане також створення переліку об’єктів нерухомого майна комунальної власності із зазначенням повної і вичерпної інформації щодо кожного з об’єктів, земельних ділянок, які перебувають в оренді, будівельних майданчиків та майданчиків для паркування, інших об’єктів. Для підприємств, які перебувають у комунальній власності, будуть розроблені єдині вимоги щодо звітності, зокрема, будуть опубліковані дані про надходження коштів до бюджету міста від паркування.

На єдиному веб-порталі планують також публікувати дані про рекламні площі та надходження до бюджету від їх використання, звіти про використання коштів цільових програм та звіти навчальних закладів та медичних установ про витрачання ними благодійних коштів та добровільних пожертв.

Обіцяють проінвентаризувати усі адміністративні послуги, які надаються міською владою, та впровадити електронний формат надання найбільш популярних адмінпослуг. А при міському голові створять ще одну експертну раду, цього разу - з питань надання адмінпослуг.

Тепер головне дочекатися, щоб про результати цієї програми розповідали не на словах, а в цифрах і фактах.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»