Волинським лісовикам нав’язували співпрацю з фірмою, яка закуповувала деревину за підробленими документами

Ліс Брюховичі 300До червня 2015 року волинські лісгоспи продавали деревину офшорній компанії Zortex Business LLP, яка експортувала її за кордон. Про це повідомляє Волинське Агентство Розслідувань.

Зокрема, Старовижівське, Поліське, Колківське, Любомльське, Камінь-Каширське, Ківерцівське, Маневицьке та Ковельське лісові господарства збували деревину на експорт через Zortex.

Раніше журналістка Алла Шершень писала, що Zortex був одним з лідерів у лісовій галузі. Фірма активно запрацювала у 2012 році. Тоді облуправління лісового господарства почали отримувати з Києва вказівки працювати з цим підприємством.

У минулому році СБУ перевіряла діяльність Zortex і виявила масштабні об’єми експорту так званого «чорного» лісу. На сайті Лісагентства повідомлялося, що було викрито схему компанії Zortex, яка закуповувала деревину за підробленими документами у комунальних лісгоспах, яку потім відправляла на експорт. Така деревина коштувала на 50% дешевше від сертифікованої. Якщо вартість соснового половника II-III сорту на біржі складала 850 грн, то нелегально заготовлена могла обійтися приблизно за 400 грн. за кубометр.

Zortex була зареєстрована у Великобританії. Директором компанії була Shirley Van Kerkhove із Сейшельських островів.

У Києві офіс компанії знаходився на вул. Щорса, 32 г. Журналістка з’ясувала, що автомобіль керівника фірми був зареєстрований на Котляра Олега Ігоровича 1964 року народження. Людина з ідентичним ім’ям є засновником та директором російських компаній, які займаються продажем лісоматеріалів: ТОВ «Тимбер.РУ», ТОВ «Северный лес», ТОВ «Каркас».

Котляр має ТОВ «Авіатехпостачання», яка займалася продажем газового палива. У 2008 році він також був засновником «Укртехінвестгазу», яка наразі входить у концерн «Укргаз». Одним із засновників «Укргазу» був Дмитро Єрмаков. Минулого року він балотувався у парламент за списками «Опозиційного блоку». Експерти нафтогазового ринку пов’язують «Укргаз» з бізнесменом Дмитром Фірташем.

Котляр стверджує, що не мав відношення до Zortex.