Чиновників Центру зайнятості не посадили за мільйонний відкат

Фото: ДТ

Фото: ДТ

Апеляційний суд Києва залишив на волі чиновників Центру зайнятості, залученого в найбільший корупційний скандал в Україні.

Як повідомляє «Перша інстанція», мова йде про гучній кримінальній справі чотирирічної давності проти директора Центру зайнятості Володимира Галицького, начальника фінансового управління Центру, начальника управління з матеріального забезпечення, замначальника загального відділу. Провадження щодо самого Галицького зупинено у зв'язку з його смертю 29 липня 2014. Апеляційний суд розглядав справи, пов'язані з його підлеглими.

Колегія суддів під керівництвом Олександра Кияшко розглядала цю справу в грудні 2014 року за апеляційною скаргою прокуратури. Представники правоохоронного органу вимагали для посадових осіб Центру занятості сурового покарання. Так, начальнику фінансового управління та начальнику управління з матеріального забезпечення прокурор пропонувала призначити покарання у вигляді 12 років позбавлення волі, для замначальника загального відділу Центру - 10 років за ґратами, а для водія - 8 років. Крім того, всім фігурантам справи загрожувала конфіскація майна з позбавленням права обіймати керівні посади на 3 роки. Проте суд не повірив доказам прокурора.

Фігурантів скандалу визнали відбули термін за вироком. Таким визнали термін перебування їх під вартою під час слідства.

Нагадаємо, чиновники займалися розподілом державної матеріальної допомоги фірмам, які створюють нові робочі місця. Компанії, яким надавали допуск до державних грошей, повинні були «віддячити» за це представників Центру зайнятості відкотом у розмірі 20% від отриманої суми. У кримінальній справі фігурує кілька епізодів про вимагання на загальну суму понад мільйон гривень.

У 2011 році Центру зайнятості виділили 360 млн грн. на створення нових робочих місць у сфері видобутку вугілля. Із них 260 млн грн запросила у держави Донецька область для 34 фірм. Однак для області позначили ліміт в 172 млн грн. Таким чином, частина фірм-учасників конкурсу потрібно було відсіяти. За право отримати гроші чиновники з Центру зайнятості під керівництвом свого директора і вимагали хабарі.

Так, компанія НПК «Інтехсервіс» отримала від держави 519 тис. грн. За цей «транш» співробітники Центру зайнятості зажадали 81,2 тис грн відкату. Цю суму чиновники просили перевести через касу відділення «РД Банку», розташованого в центрі Києва, на рахунок начальника фінуправління Центру. Грошей він так і не дочекався, оскільки сума була вилучена з каси співробітниками правоохоронних органів. Всього «Інтехсервіс» повинна була отримати 1,73  млн грн. на створення 27 робочих місць.

Раніше в матеріалах справи фігурував епізод з компанією ТОВ «ТРТІ», яка за створення 23 робочих місць запросила у держави фінансування в розмірі 3,5 млн. грн. За це керівництво Центру зайнятості очікувало отримати від фірми «подяку» в розмірі 669 тис. грн. До моменту затримання чиновники встигли отримати лише частину суми - 50 тис. грн. Правда суд не знайшов доказів здирництва. Мовляв, службові повноваження чиновників не дозволяли вплинути на прийняття рішення по виділенню цих коштів. Епізод з «ТРТІ» вдалося зам'яти, і при розгляді справи Апеляційним судом ця фірма в матеріалах вже не згадується