МВС розслідує завищення цін на поставки електроніки для Міноборони

3МВС розслідує завищення цін на поставки мікросхем, діодів, транзисторів та іншої електроніки для української авіації і бронетехніки в 2014 - 2015 рр.

Про це пише «Перша інстанція».

Згідно з рішенням суду, співробітники МВС отримали доступ до документів підприємств оборонно-промислового комплексу для розслідування справи про розтрату держкоштів, виділених на оборонне замовлення.

Згідно з судовими матеріалами, розслідування було розпочато Подільським РУ ГУ МВС у Києві 13 серпня 2015 за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата і привласнення в особливо великих розмірах).

Наслідком з'ясувало, що за півтора року між запорізької компанією «Промелектроніка» і держпідприємствами оборонно-промислового комплексу, у тому числі, ДП «МФ «Артем», «НВО «КЗА ім. Г.І. Петровського», ТОВ «Радіовимірювач », ДП «Київський бронетанковий завод », ДП «Авіакон», ДП «Запорізький авіаремонтний завод «Мігремонт», ДП «Новатор», КП «НВК« Іскра», було укладено низку договорів на поставку комплектуючих до військової техніки на загальну суму 40 млн грн. Запорожці поставляли блоки, мікросхеми, діоди, транзистори, електровакуумні прилади, контактори, електротехнічне обладнання та т.д.

У ході досудового розслідування встановлено «протиправний характер діяльності посадових осіб «Промелектроніки», в результаті чого державі завдано збитків», сказано в матеріалах кримінального провадження. Зокрема, підприємство підозрюється в завищенні цін на свою продукцію.

Співробітники МВС тепер мають намір встановити джерело походження комплектуючих виробів до військової техніки, їх якість, а також факти завищення «Промелектроніки».

Суд схвалив слідчим доступ до договорів про постачання електроніки на державні підприємства оборонно-промислового комплексу.

Згідно з даними державного реєстру юридичних осіб, власниками «промелектроніки» є Сергій, Олена і Анастасія Гусаки.