Держвиконавець сховав хабар у туалеті

Хабар 300У 2013 році в державну виконавчу службу звернувся місцевий житель, якому за рішенням суду покладалася 53,6 тис грн.

Як пише «Перша інстанція», йому відповіли, що для стягнення суми необхідне додаткове фінансування на пошуки боржника, процес отримання грошей затягувався.

В цілому заявник зустрічався з главою виконавчої служби Радехівського райуправління сім разів, дзвонив йому на робочий та мобільний телефон.

У лютому 2014 року посадовець повідомив, що може взяти на себе функції «колектора», але за такі зусилля зажадав 10% від отриманих коштів, що відповідає 5 тис грн. Клієнт звернувся з письмовою заявою до міліції про вимагання хабара.

Передача грошей відбувалася у львівському кафе «Магнат», де начальник виконавчої служби отримав половину суми. Друга частина, за домовленістю, очікувалася після виконання обіцянки. Хабарник поклав 2,5 тис грн. у внутрішню кишеню пальто і відправився в туалет. Там він переховав гроші в паперотримач. На шляху з вбиральні кафе чиновника затримали правоохоронні органи.

На суді начальник районної виконавчої служби заперечував свою провину, мовляв, людина сама пропонував хабар, а він відмовлявся брати гроші. Однак докази явно свідчили не на його користь. По-перше, розмова хабарника і свідка був записаний на диктофон, і мови про відмову взяти гроші не було. По-друге, гроші були позначені спеціальним хімічним препаратом «Промінь-1».

Його сліди виявили не тільки на руках злочинця, але і у внутрішній кишені пальто. Обвинувачений намагався пояснити, що хімпрепарат перейшов на руки, а потім на тканину пальто через рукостискання з людиною, який намагався передати гроші, а так само через мобільний телефон, якого стосувалися обидва фігуранти справи. Але слідів «Променя-1» на телефоні виявлено не було. Крім того, потерпілий стверджує, що за руку з хабарником НЕ вітався.

Підсудного визнали винним і присудили йому 5 років за ґратами з позбавленням права обіймати керівні посади на 1,5 року. Але одночасно суд замінив в'язницю 1,5-річним випробувальним терміном. Навіть незважаючи на те, що злочинець так і не зізнався у скоєному.