У Черкасах проект будівництва соціального житла завершився кримінальною справою

ghost_ckt_21

У черкащан украли квадратні метри. У 2011 році у місті розпочали впроваджувати проект енергоощадного доступного соціального житла. Ідею мали підхопити інші міста країни. Проте усе завершилося скандалом та кримінальною справою.

Виконані «під ключ» будинки на околиці міста у мікрорайоні «Яблуневий» так і не здали в експлуатацію. Сьогодні вони - об’єкти незавершеного будівництва, й у держреєстрі про них нема жодної згадки. У 2013 році міська рада зупинила фінансування будівництва. І надалі виділення коштів на котеджі не передбачено, бо цього не хочуть депутати, каже заступник міського голови Олександр Ільченко.

Усе, на що спромоглися, за словами чиновника, - приставити до котеджів охорону. Трохи запізно, бо протягом більше двох років відтоді, як закінчили будівництво, люди повиносили з будинків усе, що могли. При цьому безнадійно пошкодили усі комунікації, кажуть мешканці мікрорайону.

ghost_ckt_03

ghost_ckt_06

ghost_ckt_08

ghost_ckt_11

ghost_ckt_16

ghost_ckt_17

ghost_ckt_24

У занедбаних будиночках нині ночують випадкові гості.

«Бомжі тут не жили, тут якісь інші були. Тут якісь жили, але не бомжі. А потом вони коло будки тутого оселилися», - розповідає пенсіонерка Галина Степанівна.

Справді, через незручності ніхто надовго тут не затримується.

На зарослих височенним бур’яном подвір’ях біля котеджів вітер розхитує дитячі гойдалки. Саме на них могли би зараз бавитися діти бійця 79 аеромобільної бригади Олексія Драбовського.

ghost_ckt_27

ghost_ckt_28

12 років чоловік з дружиною та чотирма маленькими дітьми мешкає у непридатному для проживання приміщенні – дачі. Без води, вигод та з пічним опаленням.

Cherk 1

Олексій Колісник

У місті, зрештою, як і в більшості населених пунктах України, - чимало соціально незахищених родин, яким украй необхідне власне помешкання.
Як розповідає голова ГО «Черкаський союз учасників АТО» Олексій Колісник, відповідальних осіб зараз знайти важко.

«У тому стані, у якому вони здавалися, ми могли їх виділить і багатодітним сім’ям АТОвців, малозабезпеченим родинам. Усе тоді було готове під ключ – ламіновані підлоги, вікна-двері, санвузол – заїжджай і живи», - обурююється активіст. «Винні у цьому безладі мають бути покарані. Хоча відповідальних сьогодні знайти дуже важко».

Наприкінці 2013 року котеджі мали здати замовникові – комунальному підприємству міської ради «Черкасиінвестбуд». Підрядник так і не виконав зобов’язання. Не відбулося і запланованого пафосно відкриття соціального житла, енергоефективність якого так ніхто і не оцінив.

Два роки тому у справі оскандалених котеджів зареєстрували кримінальне провадження. Усю документацію тоді вилучили.

ghost_ckt_05

Слідство триває і досі. У свою чергу «Черкасиінвестбуд» через суд вимагає відшкодування завданих йому збитків – 600 тис.грн.
«Замовник запропонував нашій організації надати ці будинки сім’ям вояків, які повернулися з АТО і мають багатьох дітей і не мають житла. Колегіально були обрані три сім’ї, надані відповідні документи. Інвестбуд підписав нотаріальну довіреність, але коли зіштовхнулися з виділенням вільних земельних ділянок у межах Черкас, ніде не було вказано, що там побудоване житло. Як виявилось, була витрачена певна сума коштів, десь 2 млн. грн. Получається нестиковка: виділення вільної земельної ділянки, на якій побудовані за державні кошти будиночки», - каже пан Колісник.

У держреєстрі нема інформації про ці споруди. Об’єкт побудований незаконно, наголошують чиновники.

Олександр Сіренко. Фото:procherk.info

Олександр Сіренко. Фото:procherk.info

Олександр Сіренко, керівник КП ЧМР «Черкасиінвестбуд»: «Вони не можуть їх офіційно передати , тому що побудовані без дозвільної документації . Відповідно до чинного законодавства, на початок будівництва має бути дозвільний документ. Наразі на підприємстві відсутній такий документ».

У місцевих чиновників істини не знайти. Кивають на попередників.
Якщо будинки усе ж узаконять, родина Драбовських зможе отримати омріяні квадратні метри. Депутати міськради пропонують передати котеджі трьом учасникам АТО, які не мають власного житла в Черкасах

«Олексій не даремно там захищав незалежність нашої України. Ми тут голодали, чекали, передавали посилки, зараз стараємось нашим солдатам допомогать, сподіваємось, що якийсь участочок землі ми заслужили. Діти, звичайно, хочуть свої кімнати, надоїло спать у ліжку по декілька», - каже дружина АТОвця Олена Драбовська.

Мирослава Станкевич, для "Ні корупції!"