Турчинов вніс до списку санкцій всіх конкурентів оператора національних лотерей, який належить менеджеру його сім’ї

Фото: dosye.com.ua

Фото: dosye.com.ua

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) під керівництвом Олександра Турчинова  внесла до санаційного списку юридичних осіб двох операторів національних лотерей, які належать російським бізнесменам. Про це пише Сергій Головньов «Insider».

Активи та дозвіл на роботу втратили компанія «Патріот» російського бізнесмена Олега Бойка і «М.С.Л.», яка належить "Альфа-груп" російського олігарха Михайла Фрідмана.

Всього ліцензії на проведення лотерей мали чотири організації. Окрім згаданих - державний Ощадбанк і "Українська національна компанія" (УНЛ). Правда, Ощадбанк ніколи такою діяльністю не займався.

Термін ліцензій всіх чотирьох операторів закінчився в 2014 році. Міністерство фінансів нові не видавало. Втім, оператори лотерей продовжували працювати і після закінчення термінів ліцензій.

Цього року правоохоронці почали боротися проти так званих «лотерейних терміналів», які зовні схожі на «одноруких бандитів», діяльність «Патріота» була паралізована. Після цього ринок лотерей приблизно навпіл розділився між компаніями "М.С.Л" і УНЛ. Притому, що ще в 2013 році частка ринку УНЛ становила близько 5%.

Якщо санкційні заборони набудуть чинності, на ринку залишиться лише УНЛ.

Це підприємство в 1997 році було створено американцем Вільямом Френсісом Флінном. У цьому йому допомогла компанія «Новий проект» Світлани Терьохіної, дружини народного депутата кількох скликань Сергія Терьохіна.

Весь цей час компанією володіли зарубіжні компанії з юрисдикцій, що обмежують доступ до реєстру власників. Реальний власник залишається невідомим.

"Стратегічні рішення там приймає Валерій Коваленко", - говорить один з учасників ринку на умовах анонімності. Коваленко - почесний консул республіки Філіппіни.

З вересня 2015 засновником оператора УНЛ стала угорська компанія UNL Holding. У Держреєстрі кінцевим власником оператора вже довгий час вказано киянинина Сергія Піндича. Він також числиться директором торговельної компанії «ВАСА», що належить Коваленко.

Однак це не єдине підприємство, яке очолював Піндич. Протягом 2007 року він був директором компанії "Едем і К", яка на сьогоднішній день ліквідована. На той момент співвласником "Едем і К" через компанію "Європа-Х" було ТОВ "Інститут економіки та права". ТОВ досі належить Ганні і Валентині Турчиновим. Відповідно - дружині і матері секретаря РНБО.