Як кабмін, парламент і ДУС “скоротили” свій автопарк

Фото з сайту ТСН

Фото з сайту ТСН

Майже півтора року минуло відтоді, як уряд розпорядився скоротити кількість легкових автомобілів, що обслуговують окремі органи державної влади.

Одначе, як з’ясував «Ні корупції!», це розпорядження досі ніхто ані з самого Кабінету Міністрів України, ні з Державного управління справами, ні з Верховної Ради так і не виконав.

Так, деякі скорочення кількості легкового автотранспорту в державних органах влади таки відбулися, одначе не в тих обсягах, що рекомендував прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, підписуючи урядовий документ.

25 березня 2014 року Кабінет Міністрів України видав Розпорядження № 276-р «Про скорочення кількості легкових автомобілів, що обслуговують окремі державні органи». Згідно з документом, «з метою економного і раціонального використання державних коштів» господарсько-фінансовому департаменту Секретаріату КМУ потрібно було «забезпечити скорочення на 50 відсотків кількості легкових автомобілів автопідприємства, що належить до сфери його управління». Міністрові КМУ потрібно було затвердити порядок використання легкових автомобілів для транспортного забезпечення діяльності КМУ ту Міністрів України та Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Крім того, А.Яценюк рекомендував Державному управлінню справами та Апарату Верховної Ради України забезпечити скорочення на 50 відсотків кількості легкових автомобілів, які здійснюють транспортне забезпечення діяльності Президента України, Адміністрації Президента України, Державного управління справами, а також Верховної Ради України.

Мінфін мав зменшити обсяги видатків на утримання автомобілів у державному бюджеті на 2014 рік, враховуючи ті обставини, що автопарки КМУ, ДСУ і ВР будуть зменшені на половину.
А тепер проаналізуємо, як виконали розпорядження прем’єр-міністра КМУ, ВР і ДУС, станом на 1 вересня цього року.

У Кабміні, як і слід було очікувати, Яценюка послухалися найкраще. Згідно з відповіддю, наданою «Ні корупції!» Департаментом інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, станом на 1 березня 2014 року (до урядового розпорядження про скорочення транспорту – авт.) на балансі Автопідприємства Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів перебувало 187 автомобілів, з них – 142 легкових. Нині ж (станом на 1 вересня 2015 року) на балансі Автопідприємства перебуває 117 автомобілів, з них – 78 легкових.

КМУ

Торік через аукціони було реалізовано 60 автомобілів Автопідприємства на загальну суму  6 482 579,21 грн, які були перераховані до держбюджету. Крім того, минулого року обсяг коштів для Автопідприємства було скорочено на 6 901 200 грн.

Протягом 2015 року аукціони з реалізації автомобілів не проводилися. Так само торік і цього року нові автомобілі для Автопідприємства КМУ не закуповувались (останній новий автомобіль купили у 2008 році).
Водночас це інформація, що стосується власне Секретаріату КМУ. У кожного ж окремого міністерства може бути чи не бути закріплений за ним службовий автомобіль чи навіть кілька. При цьому матеріально-технічне забезпечення діяльності міністрів України здійснюється за рахунок бюджетних коштів, передбачених для відповідного міністерства.

Ось таку інформацію має у своєму розпорядженні «Ні корупції!». Скажімо, Міносвіти не має у підпорядкуванні жодного авто, натомість, у Міністерстві юстиції їздять на Тойоті Ленд Крузер 200, 2008 року випуску.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Згідно з інформацією, наданою «Ні корупції!» із Апарату Верховної Ради, до набуття чинності урядового Розпорядження «Про скорочення кількості легкових автомобілів, що обслуговують окремі державні органи» на балансі Автобази ВР нараховувалось 218 одиниць транспортних засобів. Станом на 11 вересня 2015 року на балансі Автобази перебуває 171 одиниця транспортних засобів. При цьому, скільки з них вантажних, а скільки легкових – не уточнюється.

Через аукціон було продано лише 6 автомобілів на суму 424 385 грн. 69 коп. Ймовірно, зважаючи на те, що апарат ВР не особливо планував прощатися зі своїм автопарком, в офіційній відповіді на запит особливо наголосили, що урядове розпорядження щодо скорочення кількості легкових автомобілів «носить рекомендаційний характер».

ВР

Також у ВР повідомили, що «з метою створення належних умов діяльності органів внутрішніх справ, що діють на територіях, звільнених від терористів у ході антитерористичної операції, відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12 серпня 2014 року № 1627-VІІ «Про передачу окремого майна, що забезпечує діяльність Верховної Ради України, на баланс Міністерства внутрішніх справ України» з балансу Автобази Управління справами Апарату Верховної Ради України на баланс Міністерства внутрішніх справ України було передано 41 автомобіль».

У Державному управлінні справами повідомили, що до початку дії урядового розпорядження, а саме на 1 січня 2014 року, в Державній організації «Автобаза Державного управління справами» налічувалось 352 одиниці автотранспортних засобів (легкові та вантажні автомобілі, автобуси, причепи тощо). Станом на 1 вересня цього року - 262 одиниці. У відповіді вказано, що «на виконання Указу Президента України від 24 березня 2014 року № 334 «Питання державного майна, що забезпечує діяльність Президента України» окремі автотранспортні засоби, які перебували на балансі Державної організації «Автобаза Державного управління справами», було передано суб’єктам антитерористичної операції». Таку інформацію надав «Ні корупції!» т.в.о керівника ДСУ С.С. Борзов.

ДУС

За інформацією, яку «Ні корупції!» отримав ще у травні цього року від керівника ДУС С.І.Березенка, суб’єктам антитерористичної операції було передано 52 одиниці автотранспортних засобів.

Де поділися за півтора року ще 38 одиниць транспорту – достеменно не відомо. Про проведення будь-яких аукціонів з продажу автомобілів "Ні корпупції!" у ДУС не повідомили.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»