У Табачника відбирають будівлю в Києві

shevchenkoГенпрокуратура вимагає повернути Міністерству освіти будівлю в центрі Києва, яке за часів міністра Дмитра Табачника було приватизовано компанією, підконтрольною його братові.

Про це стало пише «Перша інстанція»

Згідно з судовим документом, заступник генерального прокурора подав до суду на Фонд держмайна та приватну компанію «Ріотрейд» в інтересах Міністерства освіти та Головного управління охорони культурної спадщини КМДА.

У своєму позові прокурор вимагає визнати недійсними рішення Фонду держмайна, прийняті з 2011 по 2013 рр., якими історичну будівлю в центрі Києва було спершу передано в оренду, а потім продано комерційній структурі. Як сказано в позові, мова йде про нежитлових приміщеннях загальною площею 486 кв. м. за адресою бул. Тараса Шевченка, 27-А. Тепер Генпрокуратура вимагає повернути його Міністерству освіти.

Раніше в будівлі за цією адресою знаходилися підрозділи Міністерства освіти, виселені звідти чотири роки тому.

Як раніше повідомлялося в розслідуванні журналістського проекту «Свідомо», компанію «Ріотрейд» контролював брат екс-міністра освіти Дмитра Табачника - Михайло Табачник.

Згідно з реєстром юридичних осіб, засновником «Ріотрейда» є Міжнародна комерційна компанія «Сарторис Імпекс С.А.». А її бенефіціар - Джума Грант з Сент-Вінсент і Гренадини.

Дмитро Табачник зайняв крісло міністра освіти і науки в березні 2010 року і пробув на цій посаді до лютого 2014 року, коли він був звільнений Верховною Радою після втечі команди екс-президента Віктора Януковича.