Податківці зібрали п`ять мільйонів для порятунку колеги-хабарника

Фото: tsn.ua

Фото: tsn.ua

Військова прокуратура спіймала на хабарі в 50 тисяч гривень топ-податківців Харкова. Щоб врятувати колег від кримінального переслідування місцеві податківці вже зібрали понад п'ять мільйонів гривень.

Про це пише «Перша Інстанція»

Звинувачення в отриманні «неправомірної вигоди» висунуті начальнику управління доходів і зборів з фізосіб Індустріальної ОДПІ Харкова та тимчасово виконуючого обов'язки заступника начальника Індустріальної ОДПІ Харкова.

Ситуація, в якій опинилися жертва фіскалів - харківська компанія «Епікол» - буденна для українського бізнесу: податкова призначила перевірку на підприємстві, в ході якої знайшлося півтора десятка співробітників, які працювали на фірмі нелегально. Викликавши директора «Епікола» в податкову, чиновники озвучили йому нарахований штраф - у розмірі 576 тис. грн.

Одночасно топ-менеджер почув привабливу альтернативу - порушення не будуть відображені в результатах перевірки, якщо передати податківцям 50000 гривень хабара.

Згідно з даними компанії, «Епікол» надає послуги колл-центру - обробка вхідних і вихідних дзвінків, телемаркентінг, електронний секретар, і т.д.

Бізнесмени не стали ризикувати і написали заяву про вимагання в правоохоронні органи.

Через кілька днів директор компанії передавав хабар здирникам прямо в приміщенні Індустріальної об'єднаної податкової держінспекції Харкова. Після угоди, чиновники були затримані.

Військова прокуратура, яка веде розслідування, просила суд взяти під варту обох підозрюваних - замначальника Індустріальної ОДПІ Харкова та начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб цієї держінспекції.

Одним з аргументів для такої санкції стали дані управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС України в Харківській області про те, що в даний час йде збір грошей «для подальшого їх використання в цілях допомоги затриманим співробітникам Індустріального ОДПІ Харкова з метою ухилення від кримінальної відповідальності за корупційні злочини» . Нібито, вже зібрано понад 5 млн гривень і ці гроші можуть бути використані для втечі податківців з країни або внесення застави.

У судовому засіданні підозрювані провину в інкримінованому злочині за ст..368 ч.3 КК України не визнали.

Правопорушення за цією статтею передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Суд задовольнив клопотання військової прокуратури, посадивши в СІЗО обох підозрюваних. Для замначальника Індустріальної ОДПІ Харкова сума застави була встановлена ​​в розмірі 800 розмірів мінімальної заробітної плати (974,4 тис. грн). Для начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб цієї держінспекції - у розмірі 700 розмірів мінімальної заробітної плати (964,4 тис. грн).