На замітку волонтерам: як міноборони закуповує житло для учасників АТО

Міноборони

У Міноборони України минулого тижня непрозоро провели тендер. Директор департаменту капітального будівництва пані Шраменко доклала всіх зусиль, щоб не пустити на тендер єдиного журналіста, тим самим перешкоджала журналісту у його професійній діяльності.

Йшлося про закупівлю житла в регіонах України на суму 949 млн. гривень. Як бачимо, сума чималенька. І, зважаючи на тотальну безхатність наших військовиків, керівництво Капітального будівництва МОУ на чолі з пані Шраменко мало б переконати суспільство, що тендерні кошти на закупівлю житла для безхатченків у погонах, які власною кров’ю і життями захищають Україну, зараз розподіляються абсолютно прозоро, та й подальша доля тих бюджетних коштів – законна і чесна. Далі ми з розповіді незалежного журналіста та інформкоординатора Офіцерської громадської ініціативи «Чисті погони" Ігоря Рудича крок за кроком відтворимо у Нашій версії, як чиновники МОУ перешкоджали його професійній діяльності.

Офіцер

У Департаменті капітального будівництва Міноборони України воліють таємнопроводити тендер розподілу 950 мільйонів гривень бюджетних коштів.

– Дізнавшись про проведення тендеру на таку чималеньку суму – майже 950 млн. грн. – і пам’ятаючи, що в минулі роки на закупівлю житла для військовиків традиційно не було коштів, я надіслав листа в Управління преси та комунікації МОУ і попрохав сприяти моїй присутності на конкурсі. Отримавши зворотній дзвінок з Управління преси, я пояснив, що не очікую якогось великого сприяння, натомість хочу, щоб не перешкоджали.

Прибувши завчасно на КПП, я повідомив чергового про мої плани, показав редакційне посвідчення, посвідчення члена Спілки офіцерів України. Так чи інакше, ніхто не спромігся провести мене – у минулому журналіста Центральної телерадіостудії МОУ – на територію департаменту, тобто саме туди, де мали на конкурсі вирішити долю 950 млн. гривень.

Позаяк супроводжувати мене особливо ніхто не квапився, довелось потрапити в Департамент, де мали ділити сотні мільйонів – у присутності керівника громадської організації безквартирних офіцерів, полковника запасу. Вже в приймальні директорки Шраменко я повідомив секретарку про свою мету, отримав чарівну посмішку, «гаразд» у відповідь і наївно чекав на законний розвиток подій.

Ускладнення почались після того, як почув телефонну розмову юристки Департаменту, і зацікавивя, чому не треба візувати акт аудиту по Роздолу? Йшлося про нове житло для військовиків у Роздолі, що на Львівщині, і про проведення аудиту, акт якого не мав би бути підписаний. Тому я почав ці цікаві подробиці знімати камерою мобільного телефону. Показова деталь: чиновниця вела серйозну службову розмову не в кабінеті, а в коридорі. Відомо, що після Майдану в ключових кабінетах міністерств і відомств ведеться відео спостереження, тож чиновники воліють слизькі теми не обговорювати в кабінетах.

За якусь хвилину мені довелось вперше поспілкуватись з директоркою департаменту капбудівництва. Пані Шраменко пройшла повз мене по коридору, дізналась, що я журналіст, і одразу повідомила, що знімати мені не можна, і на конкурс «закупівлі житла в регіонах України на суму 950 млн. грн.» мене не пустять. Натомість, я повідомив чиновницю, що тоді вона потрапить в інші правові умови. Прямуючи по коридору, пані Шраменко зі швидкістю Брюса Лі завдала мені удару по мобільнику. (Цікаво, хто і як добирає таких спритних бюрократок? Чи бува ни менеджери Януковича провадять з ними тренінги?)

Далі відбулось феєричне змагання у спортивній ходьбі між журналістом і чиновницею поверхами ДКБ. Чиновниця лідирувала – журналіст наздоганяв. Відповідальна за капітальне будівництво п. Шраменко попросила чергового офіцера російською мовою: «Виведите этого человека». Черговий здивувався і спантеличено відповів: «Він же з вами прийшов». День у чиновниці явно не складався, якісь там зірки стали не так.

Наступною перешкодою у справі висвітлення розподілу 950 млн. бюджетних гривень стала ситуація на перепустковому пункті чергового Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ. Саме там, в залі на першому поверсі, мали перевірити, чи не пошкоджені печатки на пакетах з документами.

Пані Шраменко поквапилась дати вказівку – журналіста «не пущать». ЦІКАВО ЧИ ЗНАЄ ДИРЕКТОР ДКБ ПРО КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ В РАЗІ ПЕРЕШКОДЖАННЯ ЖУРНАЛІСТУ У ЗДІЙСНЕННІ ЙОГО ПРОФЕСІЙНИХ ОБОВ’ЯЗКІВ?

Далі до справи взявся пан, що назвався начальником адміністрації. Він припустив, що журналіст може бути сепаратистом. У відповідь на це були пред’явлені: три посвідчення – представника ПРЕСИ, Спілки офіцерів України і пенсійне пенсіонера Міністерства оборони України, а також паспорт громадянина України. Чиновник цим не задовільнився і влаштував міні-іспит журналісту:

– Хто голова спілки офіцерів України?

Розуміючи, що бюрократи ламають комедію, журналіст відповів і на це запитання, а ще назвав прізвище і військове звання минулого голови СОУ. Одним словом, «сепаратист» виявився добре підготовленим, щоб дізнатися найбільшу військову таємницю ЗСУ – ЯК РОЗПОДІЛЯЮТЬ В МІНОБОРОНИ БЮДЖЕТНІ МІЛЬЙОНИ.

«А потом про этот случай раструбят по BBC», – співав колись Володимир Висоцький. «Непущання» упертого журналіста тривали. До гри задіяли Управління преси та комунікації МОУ, зателефонувавши з мого мобільного.

Розмова виглядала наступним чином.

Чиновник: «Зараз тут у нас намагається прорватися натовп (журналіст був один, решта – учасники тендеру – безперешкодно долали «вертушку» –авт.). Чому ви дозволили пройти журналісту (натовп в цьому реченні уже кудись зник – авт.) на режимний об’єкт?»

В слухавці почали присягатися, що цього не дозволяли.

Журналіст: «А чому ви влаштували розподіл 950 млн. бюджетних коштів на режимному об’єкті?» (Якби хоч цей тендер був на закупівлю «Джавелінів», чи іншої зброї – можна було б зрозуміти таємність, натомість за дверима мали публічно оглянути конверти з паперами, що жодного стосунку до зброї не мали – авт.)

Так чи інакше, але я потрапив на конкурс і зробив кілька хвилин відеозйомки. Учасники тендеру не заперечували, щоб журналіст працював. Чого не скажеш про пані Шраменко – директорку ДКБ. Вона двічі відтерміновувала конкурс, чим здивувала учасників тендеру, які приїхали з різних регіонів України.

Врешті чиновниця поставила питання руба: або журналіст припиняє працювати і виходить геть – або конкурс на закупівлю житла в регіонах України для військовиків на суму 950 млн. грн. Вона, Шраменко, припиняє.

Присутні зрозуміли, що бюрократка не жартує – і чемно попросили журналіста увійти в їхнє залежне становище. На цьому журналістські спроби надати конкурсу хоч якоїсь прозорості закінчились. На КПП мене ще намагались якийсь час затримувати, однак невдовзі дозволили вийти за межі «режимного» об’єкту, де 9 вересня 2015 року розпочали процес розподілу 950 млн. народних гривень.

Деякі пояснення у справі, ну, дуже дивного конкурсу...

Міноборони 1

В оголошенні про проведення Конкурсу на закупівлю квартир вражають вимоги на закупівлю квартир на умовах пайової участі. Їх дві. І перша суперечить другій:

1. Наявність Декларації про готовність об’єкту до експлуатації або Сертифікату;

2) Ступінь готовності будинку вище 85 %.

Зрозуміло, що готовність об’єкту до експлуатації і Ступінь готовності вище 85 % – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Або команда пані Шраменко не розуміє різниці між часткою і цілим, або ж зараз об’єкти, тобто житло для військовиків, можна приймати і «готовим» на 86 % – врешті йдеться про пайову участь. Тоді постає запитання скільки це коштує?

От як раз з ціноутворенням в ДКБ МОУ – цікава історія. Так, зокрема, в Роздолі, Львівської області, Департамент капбудівництва МОУ може купувати квадратний метр за 10,4 тис. грн. Але в дуже слабенькому стані готовності – привіт від 86%! Тож військовики, які мусять заселитися в таке житло – нарікають на ДКБ не по-дитячому, а внутрішній аудит МОУ складає ну дуже веселенький АКТ (очевидно про нього в коридорі давала вказівки юристу ДКБ: не візувати! Бо «капець!»).

Що цікаво, за 14 кілометрів під Києвом можна купити готові квартири для військовиків і бійців АТО – навіть за 6,5 тис. грн. кв. м!

І це лише дещиця, м’яко кажучи, того ганебного стану, з яким довелось зіткнутись журналісту в ДКБ МОУ. Не дивно, що пані Шраменко вже не вперше проводить цей тендер. Результати минулих конкурсів виявились слабенькими. Бізнес не особливо квапиться співпрацювати з ДКБ, де «повна готовність» і «готовність на 86%» – всьо єдіно.

На останок, так би мовити, для повної ясності, варто розповісти, що керує всім цим капітально-будівельним неподобством пан Гусєв, заступник міністра оборони. Чомусь співпраця з панами Льовочкіним і Каськівим не завадила цьому пану потрапити на таку хлібну посаду вже в пост-майданне Міноборони.

Див.: http://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=815992.0

Коли Гусєва називають представником волонтерського десанту, безквартирні офіцери наливаються люттю і переходять на стиль Арго.

Ще у цій команді є пан Мельник, радник міністра оборони, який спромігся побудувати другу лінію укріплень в АТО за 900 млн. гривень.

Після візиту журналіста на Конкурс в ДКБ в Міноборони розпочався неабиякий переполох. Джерело в МОУ повідомило, що голову організації безквартирних офіцерів – полковника Самарцева, який дещо посприяв автору цього тексту, викликали на килим мало не до самого міністра Полторака.

Всі факти і подробиці, викладені тут, свідчать про одне:волонтерам є що і кого перевірити в Департаментікапітального будівництва Міністерства оборони України, сюди, на жаль, вони ще не дійшли…

Далі буде.

Оголошення №227/1/2562-НЕР  про проведення конкурсу на закупівлю квартир

МО оголошення

 

1. Замовник:

1.1. Найменування. Міністерство оборони України

1.2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 00034022.

1.3. Місцезнаходження: Повітрофлотський проспект, 6, м. Київ, 03168.

1.4. Реєстраційний рахунок замовника: 35222201018611, 35229301018611, 35225101018611, 35217001018611.

1.5. Посадові особи замовника, уповноважені здійснювати зв’язок з учасниками (прізвище, ім’я, по батькові, посада та адреса, номер телефону та телефаксу із зазначенням коду міжміського телефонного зв’язку, e-mail):головний спеціаліст відділу планування та організації будівництва Департаменту капітального будівництва Міністерства оборони України Коломійчук Наталія Анатоліївна, тел. (044) 271-12-92; факс: (044) 226-30-03, departamentbud@ukr.net.

1.6. Головний розпорядник коштів (повне найменування та ідентифікаційний код за ЄДРПОУ): Міністерство оборони України, 00034022.

2. Розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість предмета конкурсу: 949 739 218 (дев’ятсот сорок дев’ять мільйонів сімсот тридцять дев’ять тисяч двісті вісімнадцять) грн. 75 коп.

3. Адреса веб-сайту, на якому замовником розміщується інформація про закупівлю: www.mil.gov.ua, Конкурсна комісія з відбору пропозицій щодо закупівлі квартир. Розділ “Державні закупівлі” –

4. Інформація про предмет конкурсу:

4.1. Найменування предмета конкурсу: закупівля квартир на вторинному ринку в регіонах України, закупівля квартир на умовах пайової участі в регіонах України.

4.2. Опис предмета закупівлі чи його частин: лот 1 – м. Київ (Святошинський та Шевченківський райони)-, до 40 квартир; лот 2 – м. Київ (Солом’янський та Голосіївський райони)-, до 40 квартир; лот 3 – м. Київ (Оболонський та Подільський райони)-, до 40 квартир; лот 4 – м. Київ (Деснянський та Печерський райони)-, до 40 квартир; лот 5 – м. Київ (Дарницький та Дніпровський райони)-, до 40 квартир, лот 6 – Київська область (смт. Гостомель та смт Коцюбинське)-, до 10 квартир; лот 7 – Київська область (м. Вишгород та м. Ірпінь)-, до 10 квартир; лот 8 – Київська область (Києво-Святошинський район)-, до 20 квартир; лот 9 – Київська область (м. Васильків та м. Біла Церква)-, до 15 квартир; лот 10– Київська область (м. Бориспіль та м. Бровари)-, до 11 квартир; лот 11 – м. Вінниця -, до 85 квартир; лот 12 – Вінницька область-, до 50 квартир;лот 13 – м. Дніпропетровськ-, до 21 квартир; лот 14 – Дніпропетровська область-, до 20 квартир; лот 15 – Донецька область (м. Артемівськ)-, до 15 квартир; лот 16 – Донецька область (м. Краматорськ)-, до 15 квартир;лот 17 – Донецька область (м. Костянтинівка)-, до 15 квартир; лот 18 – м. Житомир-, до 45 квартир; лот 19 – Житомирська область-, до 20 квартир;лот 20 – Івано-Франківська область та м. Івано-Франківськ-, до 20 квартир; лот 21 – Закарпатська область (м. Мукачево)-, до 3 квартир; лот 22 – Закарпатська область (м. Ужгород)-, до 4 квартир; лот 23– м. Львів-,до 50 квартир; лот 24 – Львівська область-, до 30 квартир; лот 25 – м. Миколаїв-, до 35 квартир; лот 26 – Миколаївська область -, до 95 квартир; лот 27 – м. Одеса-, до 50 квартир; лот 28 – Одеська область-, до 95 квартир;

лот 29 – м. Полтава-, до 10 квартир; лот 30 – Полтавська область-, до 20 квартир; лот 31 – м. Рівне-, до 35 квартир; лот 32 – Рівненська область-,до 20 квартир; лот 33– м. Суми-, до 30 квартир; лот 34 – Сумська область- , до 25 квартир; лот 35– м. Тернопіль-, до 15 квартир; лот 36 – Тернопільська область — , до 10 квартир; лот 37 – м. Харків-, до 50 квартир; лот 38 – Харківська область-, до 30 квартир; лот 39 – м. Хмельницький-, до 15 квартир; лот 40 – Хмельницька область-, до 10 квартир; лот 41 – м. Чернігів-, до 40 квартир.

4.3. Строк поставки товарів (квартир): закупівля квартир на вторинному ринку - до 30 жовтня 2015 року; закупівля квартир на умовах пайової участі – до 20 грудня 2015 року.

5. Строк дії конкурсних пропозицій: 90 календарних днів.

6. Подання конкурсних пропозицій:

6.1. Місце: Повітрофлотський проспект, 28а, м. Київ, 03049, Департамент капітального будівництва, 4 поверх, кімната 414.

6.2. Строк: 09.09.2015 року.

6.3. Час: до 12:00 год.

7. Розкриття конкурсних пропозицій:

7.1. Місце. Повітрофлотський проспект, 28а, м. Київ, 03049, Департамент капітального будівництва, 4 поверх, кімната 403.

7.2. Дата: 09.09.2015 року.

7.3. Час: о 14.30 год.

8. Додаткова інформація: Конкурсна документація та зміни до неї розміщуються на веб-сайті www.mil.gov.ua, Конкурсна комісія з відбору пропозицій щодо закупівлі квартир. Основні умови договору: відповідно до вимог конкурсної документації. Розділ “Державні закупівлі” –

МО оголошення 2

Вимоги щодо закупівлі квартир на умовах пайової участі:

- наявність Декларації про готовність об’єкта до експлуатації або Сертифіката;

- ступень готовності будинку вище 85%.

Для одержання перепусток, у разі необхідності отримання конкурсної документації в Департаменті капітального будівництва Міністерства оборони України та подання конкурсних пропозицій, в день, що передує дню розкриття необхідно до 15:00 години повідомити кандидатуру представників учасника за тел./факс: 271-12-92; 226-30-03. Перепустка надається при наявності паспорта.

Наша версия