У Клюєва остаточно відібрали «сонячну» ділянку

Брати Клюєви. Фото: LB.UA

Брати Клюєви. Фото: LB.UA

Одеський окружний адмінсуд позбавив компанію «Балта Енерго» права оренди 17 га землі в Одеській області. На цьому участе орендарі збиралися будувати сонячну електростанцію.

Про це стало пише «Перша інстанція»

Позов про скасування реєстрації права оренди ділянки площею 17 га (в т.ч. пасовища - 14,3655 га; під господарськими шляхами і прогонами 0,1866 га; яри 2,4866 га) для компанії «Балта Енерго» подала прокуратура Балтського району Одеської області. Відповідачем виступала місцева реєстраційна служба Мін'юсту.

Як відомо, «Балта Енерго» є «дочкою» корпорації «Актив Солар» (належить родині Андрія Клюєва, екс-глави адміністрації Януковича). Землю на території Балтського міськради для розміщення та експлуатації сонячної електростанції фірма отримала в жовтні 2013 року.

Прокуратура оскаржує виділення ділянки, оскільки рішення про оренду і визначення її вартості виносилися без нормативної грошової оцінки земель.

У грудні 2014 року Вищий господарський суд прийшов до висновку, що для визначення розміру орендної плати за землі державної та комунальної власності нормативна грошова оцінка не є обов'язковою. Тому спочатку відмовив прокуратурі у вимозі позбавити енергетиків «сонячного» ділянки. Правда, постановою Верховного Суду від 8 квітня 2015 справу було направлено на перегляд, а в червні Вищий госпсуд задовольнив скаргу прокурора в повному обсязі.

Договір оренди був визнаний недійсним, а «Балту Енерго» зобов'язали повернути ділянку у держвласність.

Після цього місцева прокуратура зажадала від Реєстраційної служби Балтського районного управління юстиції в Одеській області скасувати право оренди.

Одеський суд прийшов до висновку, що на сьогодні підстав для користування земельною ділянкою у ТОВ «Балта Енерго» немає і постановив скасувати реєстрацію.

Як повідомлялося, підприємству Activ Solar, яке очолював зять Клюєва Каве Ертефай, належало 87% площ всіх сонячних електростанцій в Україні. Після низки скандалів активи переоформили на других власників. Аналогічні позови прокуратура подала і проти другого компаній Клюєва, які отримали земельні ділянки в Одеській області під будівництво сонячних електростанцій.