Чиновник вимагав у трактористів хабарі за переатестацію

Фото volynpost.com

Фото volynpost.com

Київський райсуд Харкова взяв під варту чиновника, який вимагав у трактористів хабара за переатестацію.

Про це пише «Перша інстанція».

З судових матеріалів стало відомо, що співробітники МВС ведуть розслідування про отримання неправомірне вигоди спеціалістом відділу технагляду Держінспекції сільського господарства в Харківській області (ч. 3 ст. 368 КК України).

З'ясувалося, що в березні цього року він був введений до складу комісій для прийому іспитів і переатестації трактористів-машиністів на території Харківської області.

У середині липня до нього, як главі атестаційної комісії в Куп'янському районі, звернувся місцевий житель з проханням про отримання посвідчення тракториста-машиніста для себе і ще трьох чоловік.

Чиновник повідомив, що останній повинен надати необхідні документи, а також гроші - за вдалу здачу іспиту. Мовляв, як голова комісії з прийому теоретичних і практичних іспитів трактористів-машиністів у районі він може допомогти. Ця «послуга», згідно з розцінками чиновника, склала на чотирьох заявників - 12,8 тис грн, тобто, по 3,2 тис грн за кожного. Тракторист погодився.

Вони зустрілися повторно в кінці серпня в адмінбудівлі Держінспекції сільського господарства в Куп'янську. Заявник надав потрібну суму. Отримавши кошти, чиновник передав чотирьох водійські посвідчення-трактористів. Після отримання грошей його затримали.

Суд визначив чиновника в СІЗО, призначивши заставу в 601 тис. грн.