«Нафтогаз» переплачував мільйони на ремонті та заправці машин

Нафтогаз фокусПечерський суд дозволив Держфінінспекції пролонгувати перевірку в дочірньому підприємстві «Нафтогазобслуговування», пов'язану з порушеннями при оплаті товарів і послуг, наданих держмонополісту «Нафтогаз України».

Про це пише «Перша інстанція» з посиланням на ухвалу Печерського суду Києва від 4 вересня 2015 року.

З'ясувалося, що на ревізії фінансово-господарської діяльності наполягало Головне слідче управління МВС України. Слідчі ведуть кримінальне провадження, пов'язану зі зловживаннями в структурі НАК «Нафтогаз України» (ч.2 ст.364 КК). Зокрема, службові особи держмонополіста і ДП «Нафтогазобслуговування» протягом 2011-2013 років перерахували дочірньому підприємству надлишкові кошти в розмірі майже 32 млн грн.

Так, протягом 2011 року - 1 півріччя 2013 ДП «Нафтогазобслуговування» виконало робіт і надало послуг для НАК «Нафтогаз України» на 147 млн грн. У цю суму були включені операційні витрати (21 млн. грн) і рентабельність (10,9 млн. грн), що «економічно не обґрунтоване і не підтверджено відповідними розрахунками».

Справа в тому, що в акти виконаних робіт підприємство «Нафтогазобслуговування» включило витрати, які виконали сторонні організації: ремонт автотранспорту («Юніком Авто»), постачання пального («ТД «Новотеля»), ремонт автотранспорту («Вортекс Транс»), ремонт автотранспорту («Автовосток»).

Крім цього, закупівля палива в ТД «Новотеля» сталася з завищенням ціни.

29 липня 2015 Печерський суд Києва вже давав дозвіл на проведення ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Нафтогазобслуговування» протягом 2011-2013 років. Однак, враховуючи значні обсяги банківських, розрахункових та інших документів, що підлягають ревізії Державна фінансова інспекція у вересні сповістила МВС про необхідність про продовжити термін на 5 робочих днів.

Суддя Печерського суду Києва задовольнив клопотання МВС.