Директори шкіл заробляють на підручниках, які держава ще не відправила в навчальні заклади

підручникБатьки скаржаться, що їх наполегливо змушують купувати нові підручники за свій рахунок в той час як Міністерство освіти стверджує, що вони будуть передані в школи безкоштовно

Так, в деяких школах уже навіть здали по 200-400 грн на нові комплекти, пишуть «Коментарі»

 У Мережі можна купити підручник математики для 4-го класу за 72 грн, причому якщо купувати оптом для класу, то продадуть по 60 грн. Підручник англійської коштує 68 грн, читання та української мови - по 60 грн. «Так, це підручники нові, рекомендовані МОН. Надруковані в цьому році, можна сказати, ще теплі », - нахвалювали товар в інтернет-магазині.

Однак у Міносвіти обурені цим.

«Ніяких розпоряджень купувати за рахунок батьків книги не було. Підручники будуть безкоштовними. Зараз вирішується питання по оплаті », - сказали в міністерстві.

Член громадської ради при МОН Юрій Шукевич вважає, що таким чином деякі керівники шкіл просто заробляють. «Це все самоуправство окремих директорів. Я впевнений, комерційні видавництва прийшли до них і запропонували за певну винагороду збути нові підручники. Мабуть, деякі директори на це пішли. Я, наприклад, є директором фінансового ліцею, і ніяких розпоряджень про те, щоб батьки самі купували підручники, у мене не було ... », - сказав Шукевич.

Він радить батькам не поспішати платити гроші, а почекати, поки в школи надійдуть нові підручники.