Суд не відправив за грати хабарника, який передавав приміщення в оренду

Фото: elekt.org.ua

Фото: elekt.org.ua

Суддя Приморського суду Одеси Віктор Пислар впевнений, що хабар в 3 тис. доларів - ще не привід відправляти чиновника у в'язницю.

Це випливає з вироку від 3 липня 2015 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє «Перша інстанція»

На лаві підсудних опинився колишній начальник Дністровського міжрайонного управління водного господарства Одеської області. Згідно зі звинуваченням, два роки тому до нього звернувся приватний підприємець з проханням надати в оренду приміщення під склад. Чиновник озвучив головну умова такої угоди - розмір «подяки».

Нежитлова будівля площею в 280 кв. м, перебувало на балансі управління. Начальник управління повідомив підприємцю, що оформлення документів займе два-три місяці, якщо не півроку. Але за хабар питання можна вирішити і швидше. Для цього підприємець повинен передати 3 тис. доларів, підписати строковий договір на оренду на три місяці, а потім ще виплачувати по тисячі доларів щомісяця, а також 527 грн. як щомісячну плату за оренду. Підприємця такі умови «контракту» надихнули звернутися до Управління по боротьбі зорганізованою злочинністю.

5 липня 2013 підприємець таки передав чиновнику 3 тис. доларів в його робочому кабінеті. Гроші були у гривневому еквіваленті (близько 24 тис. Гривень) і помічені спеціальним хімічним складом. Крім того, у момент передачі грошей розмова підприємця та начальника управління записувався на диктофон.

У той же день міліція затримала чиновника, а на шафі його службового кабінету виявили всю суму хабара, загорнуту в газету «Південна Зоря».

З рук затриманого криміналісти зробили змиви. Хімічний склад, взятий з його пальців, відповідав речовині, яка міліція нанесла на гроші.

Начальнику управління нічого іншого не залишалося, як зізнатися в злочині. Однак винним у вимаганні він себе не визнав, заявивши, що ніяких сум підприємцю не озвучував і гроші взяв в якості подяки за укладення договору на оренду складу.

Чиновнику загрожувало позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Приморський суд Одеси засудив вимагача до трьох років ув'язнення, але замінив суворе покарання випробувальним терміном. Два роки він не зможе обіймати управлінські посади. Головуючий суддя: Віктор Пислар.