“80% продуктів перевантажуються в машини і через Керченську протоку відправляються в РФ”

Колишній голова Меджлісу кримських татар Мустафа Джемілєв каже, що близько 80% продуктів, 85% електроенергії, 80% води, в тому числі для польових поливів, на кримський півострів постачається з України. Однак він стверджує, що величезна частина продовольства не тільки переправляється до Росії, а й підтримує ті мілітаризовані формування, які брутально порушують права та свободи кримчан. Така оборудка вкрай вигідна як окупаційній владі, так і українським олігархам.

_DSC3454"Люди помиляються, коли думають, що товари, направлені ними в Крим,  дістаються співвітчизникам. Я авторитетно заявляю, що понад 80% продуктів перевантажуються в машини і через Керченську протоку відправляються в Російську Федерацію. Тому що там ціни ще вище. Основна частина йдуть військовим частинам, окупантам, каральним загонам, загонам самооборони. Але в цьому зацікавлені олігархи. І не думайте, що ці кошти потрапляють у бюджет України!", - каже Мустафа Джемілєв.

"Уявіть собі, якщо є купка олігархів на материковій Україні і партнери в окупованому Криму, то не може бути такого, що вони не спілкуються. Чемоданами передаються гроші. Аксьонов, Шеремет беруть  їх вживу. Вони платять тим бандитським структурам, яким майже не платить окупаційна влада, тій самообороні, які вбивають наших людей. Туди йдуть українські гроші. І тому зрозуміло, що кримські бандити будуть шукати шляхи тиску на нас, в тому числі через тих людей, які живуть там в Криму", - оцінює шанси тиску на ініціаторів акції з боку Російської влади та українських олігархів Мустафа Джемілєв .

Ініціатори акції "Громадянська блокада півострова", яку наприкінці вересня розпочинають кримські татари, наводять дані Центру журналістських розслідувань, який говорить, що за останній тиждень з материкової України до Криму було ввезено 5 777 тонн харчів.

Микола Мирний, для "Ні корупції!"