В Ужгороді судяться за землю, яку намагаються відібрати у сиріт на користь нардепа-порошенківця

Валерій Пацкан

Валерій Пацкан

В Ужгороді відбулося кілька судів відносно спірної землі по вулиці Урожайній, на яку з одного боку претендує дружина бізнесмена, з іншого – сироти та родина, в якій проживає інвалід. Про це повідомляє Закарпаття онлайн.

На вул. Урожайній 46 жила 18-річна Крістіна Генюта, яка вісім років тому разом з двома братами осиротіла. По сусідству, на вул. Урожайній 48 знаходився будинок родини Гомбош-Юнгвірт, в якому проживала дитина з діагнозом «дитячий церебральний параліч». До 2013 року у цих двох сімей не було оформлене право власності на землю.

У травні 2013 року Ужгородська міськрада надала Ользі Курах дозвіл на розробку проекту землеустрою для відведення земельної ділянки у оренду площею 0,10 г у районі вул. Урожайна. Цим рішенням Курах «захоплювала» частину землі, якою раніше користувалися Генюти та Гомбош-Юнгвірт. Після цього родичі Генюти звернулися  у міськраду, прокуратуру, ОДА зі скаргами.

Тим часом Курах замовила у ПП «ТІСА» проект щодо відведення земельної ділянки, архітектура та Держземагенство його погодили і подали на затвердження сесії міськради. Однак, депутати, вивчивши звернення Крістіни Генюта та її братів, у затвердженні проекту Курах відмовили. Після чого Курах звернулася в Ужгородський міськрайонний суд з позовом про неправомірні дії Ужгородської міськради. Крім того, Курах вдалося зареєструвати земельну ділянку у Держземагенстві, яке присвоїло їй кадастровий номер.

В той же час міська рада надала сиротам дозвіл на виготовлення проекту щодо відведення земельної ділянки на вул. Урожайній. Однак, землю було зареєстровано тільки на Крістіну, а її братам було відмовлено, оскільки на землю частково накладалася ділянка, зареєстрована на Курах.

Після цього Ольга Курах звернулася до суду з вимогою скасувати рішення, яким було надано Генюті дозвіл на виготовлення проекту, яке Курах вважала незаконним і таким, що порушує її  майнові права. У червні цього року Ужгородський міськрайонний суд частково задовольнив позов. Міськрада апеляцію не подавала, на відміну від Генюти.

Приблизно в такий спосіб, як у випадку з сиротами з сім'ї Генюта, земельна ділянка Курах наклалася на частину землі ще одного будинковолодіння - родини Гомбош-Юнгвірт, з якою теж судилася Курах. Цю справу об’єднали зі справою Генюти.

4 вересня в Апеляційному суді Закарпатської області відбулося засідання з розгляду апеляційної скарги сиріт, а також Марії Гомбош і Оксани Юнгвірт на рішення Ужгородського міськрайонного суду у справі за позовом Курах до Ужгородської міськради. Суд задовольнив  клопотання апелянтів про залучення у справу правонаступників у зв'язку із смертю Оксани Юнгвірт.

За інформацією видання, Ольга Курах є дружиною керівника ЗАТ «Будавтодор» Василя Кураха. Вона, отримавши спірну землю, уклала договір про оренду на 49 років з підприємством "Тойота Сервіс Ужгород "Карат Мотор", яке знаходиться на вул. Урожайній 44. Тобто поруч з ділянкою сиріт та сім’ї інваліда. ТОВ «Карат Мотор» відносять до кола інтересів народного депутата України від Блоку Петра Порошенка Валерія Васильовича Пацкана, який до обрання до парламенту був гендиректором фірми. Наразі власником «Карат Мотор» є Василь Васильович Пацкан.

Спірні ділянки потрібні були «Карат Мотор» для стоянки.